Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červen:

Sněmovna projedná vládní návrh na zřizování takzvaných dětských skupin (rozhlas.cz)

Podle ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové by mohly dětské skupiny provozovat firmy, úřady, radnice, vysoké školy nebo neziskové organizace.

„Dětská skupina je alternativou, čili nechceme, aby nahrazovala školky v klasickém slova smyslu. Samozřejmě podmínky jsou mírnější, než je tomu v případě mateřských školek,“ řekla ministryně Müllerová.

Dětská skupina nemusí splňovat tak přísné hygienické a odborné předpisy jako škola. Výhodou podle ministryně také je uznatelnost daňových výdajů pro zřizovatele a také možnost odpočtu slev pro rodiče.

„To chci podotknout, že se to bude týkat i ostatních mateřských školek nejenom dětských skupin,“ dodala.

Dětskou skupinu založilo asi 30 organizací. Stát chce dotací podpořit další. Ve školkách nezbude místo až pro 40 tisíc dětí. O přijetí rozhoduje hlavně věk. Praha 4 nabízí svým pracovníkům firemní jesle. Dotace čerpá z Evropské unie (EU).

Zdroj: rozhlas.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.6.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 16:28.