Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červen:

Mimořádné dávky při povodních (Prima Family)

Roman FOJTA, moderátor
Pokud nemáte práci a chcete pomoci v zaplavených oblastech. Máte možnost. Ministerstvo práce a sociálních věcí uvolnilo 100 milionů korun na veřejně prospěšné práce právě při odstraňování následků povodní. Peníze jsou ale připravené i pro ty, které povodně zasáhli nejvíce. Takoví lidé si můžou říct o mimořádné dávky. Jak na to poradí kolegyně Míša Cmíralová. Míšo, dobrý večer. Jak tedy mají postupovat lidé, kteří chtějí pomoct, a ti, kteří naopak pomoct potřebují?

Michaela CMÍRALOVÁ, redaktorka, Praha
Dobrý večer. Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí pomoci, anebo mezi ty, kteří pomoc potřebují, zajděte na některých z úřadů práce v povodněmi zasažené oblasti. Jako oběť povodní máte nárok na mimořádnou okamžitou pomoc. Výše této dávky může být až 51 tisíc korun.

Ludmila MÜLLEROVÁ, ministryně práce a sociálních věcí
Bych doporučovala velmi, aby se obraceli na náš úřad, dejme tomu, s takovými dokumenty, s jakými jdou na Českou pojišťovnu nebo na jiné pojišťovny, fotografie, další doklady, které opravdu hovoří o tom, že jsou postiženi povodní. A myslím si, že úřad práce je ochoten a schopen jednat opravdu velmi rychle.

Michaela CMÍRALOVÁ, redaktorka, Praha
Ministerstvo práce ale nabízí i další možnost, jak se do úklidu po povodních můžete zapojit. Pro ty z vás, kteří jsou nezaměstnaní, a chtěli by v zaplavených oblastech pomoci, vyčlenilo 100 milionů korun. Můžete tedy zajít na úřad práce a tady se přihlásit k veřejně prospěšným pracem. To je ode mě prozatím vše.

Roman FOJTA, moderátor

Míša Cmíralová, děkujeme.

Zdroj: Prima Family

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 6.6.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:37.