Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červen:

Obce přátelské rodině se snaží udržet byty i bazén (prvnizpravy.cz)

Seminář uspořádala sněmovní komise pro rodinu a rovné příležitosti. Nový ročník celostátního klání Obec přátelská rodině oficiálně vyhlásil ve sněmovně první náměstek ministryně práce a sociálních věcí Petr Krůček.

Získat více obcí, které budou podporovat rodiny a zlepšovat podmínky pro jejich život je cílem soutěže, kterou pošesté vyhlašuje ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí mateřských center a Svazem měst a obcí ČR. Nový ročník celostátního klání Obec přátelská rodině oficiálně vyhlásil ve sněmovně první náměstek ministryně práce a sociálních věcí Petr Krůček. Dobrou praxi na sněmovním semináři představili zástupci vítězných obcí z loňského ročníku. Starosta Dubu u Prachatic, který má 412 obyvatel, Václav Novák řekl, že městys má ve fondu 35 bytů, z toho 17 jako sociálních.

„Nepřemýšlíme o odprodeji bytů rodinám, při přidělování bytů preferujeme rodiny s dětmi, současný objem bytového fondu chceme udržet,“ řekl starosta.

Radnice dokončila územní plán právě s důrazem na plochy k bydlení. Městys podporuje neziskové organizace, které se věnují prorodinné politice, udržuje provoz základní a mateřské školy či denní stacionář pro lidi s postižením. Pro každé narozené dítě dostane tamní rodina 1500 korun, při nástupu do mateřské školy další dva tisíce korun.

Starosta Borovan u Českých Budějovic, které mají asi 3800 obyvatel, Stanislav Malík řekl, že město se intenzivně věnuje školství, do kterého „lije“ peníze - provozuje základní školu, družinu i mateřskou školu.

„Založili jsme vlastní uměleckou školu, která má dnes zhruba 200 žáků,“ řekl. Pochlubil se i krytým bazénem, kde rodiny s dětmi prožívají mnoho cenného času. Konají se tam i plavecké kursy.

„Jeden z trenérů je přemožitel La Manche,“ řekl starosta.

Podle zakladatelky mateřských center Rut Kolínské „velké věci začínají malými nápady“. I letos se bude soutěžit v pěti velikostních kategoriích - do konce roku se mohou přihlásit obce, města, statutární města, městské části nebo obvody statutárních měst územně členěných na městské části či obvody z celé ČR. Mezi vítěze bude rozděleno šest milionů korun, které využijí právě pro ve prospěch rodin. Během předchozích pěti ročníků rozdělilo ministerstvo v rámci projektu téměř třicet milionů korun.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.6.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 13:35.