Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Květen:

Sociální služby přežijí díky půlmiliardě z ministerstva práce (MF Dnes)

"Celkem tak půjde na tuto sféru ještě více než loni," uvedla Müllerová.

V ohrožení byly odhadem dvě stovky organizací

Podle potřebných organizací přišel tento krok na poslední chvíli. Jinak by ve všech krajích museli snížit kapacitu pečovatelské služby a finanční nouze by dopadla na stacionáře a další zařízení.

"Je to úleva. Snad nám tyto peníze pokryjí letošní deficity. Postižených lidí totiž neubývá a my jsme dostali mnohem méně, než jsme žádali," reagoval například Radovan Netušil, zástupce ředitelky občanského sdružení Modrý klíč, které se stará o lidi s mentálním postižením.

Na tristní stav upozorňovali představitelé Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

"Varovali jsme, že některé neziskovky nevydrží déle než do července. V ohrožení bylo nějakých dvě stě organizací sociálních služeb, nezajistili bychom například dvě stě tisíc hodin pečovatelské služby či stovky lůžek v pobytových zařízeních," popsal včera prezident asociace Jiří Horecký.

Podle něj je teď potřeba, aby dotační komise skutečně rozdělila peníze v červnu a ty přišly na účty nejpozději do konce července. Trendem je podle odborníků udržet klienty co nejdéle v domácím prostředí.

"V pečovatelském oboru vidím vzhledem ke stárnutí populace povolání budoucnosti," podotkl Luboš Hošek, ředitel dívčí katolické školy v Praze, která vzdělává pečovatelky.

Zdroj: MF Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 30.5.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2019 000 06:11.