Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Květen:

ČSSZ pomůže i s orientačním výpočtem výše důchodu

To působí při pražském ústředí České správy sociálního zabezpečení v Křížové 25, Praha 5-Smíchov. Právu to sdělila tisková mluvčí Jana Buraňová.

Složitějšími případy pro konzultace jsou např. důchodové nároky specifických skupin osob, jako jsou například horníci, letci, umělci, lidé, kteří pracovali v cizině, projednávání stížností, námitek, přeplatků důchodových dávek či řešení žádostí o důchody s komplikovaným průběhem.

Objednat konzultaci je možné na zvláštním telefonním čísle 257 062 869, a to každý pracovní den od 8 do 12 hodin. Linka funguje pro tento účel už rok a těchto speciálních konzultací využilo asi 2000 lidí. Čtyři pětiny z nich přitom měly zájem o informativní výpočet starobního důchodu.

Objednat se lze až na měsíc dopředu, samotné konzultace probíhají jen ve čtvrtek a pátek. Poskytování informací je bezplatné.

Běžné informace lze naopak získat každý den na okresní správě sociálního zabezpečení podle místa bydliště, v Praze pak na kterémkoli územním pracovišti Pražské správy sociálního zabezpečení. Dále v klientském centru pro důchodové pojištění při ústředí ČSSZ či zavoláním do call centra pro důchodové pojištění (na telefon 257 062 860).

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 27.5.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 08:26.