Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Květen:

Ludmila Müllerová: Bohuslav Sobotka s křížkem po funuse (parlamentnilisty.cz)

Podle něj totiž za vlády sociální demokracie fungovaly programy pro mladé nezaměstnané a tyto programy prý dnes chybějí, napsala ve svém článku ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.

Ráda bych i panu předsedovi připomněla náš program, který akcentuje právě zaměstnávání mladých lidí a také program Stáže ve firmách. V tomto programu jsme před necelým měsícem dokonce oznámili tisícího absolventa s novou praxí. Během dvou let pomůžeme s praxí pěti tisícům lidí.

Nově spouštíme regionální projekt Odborné praxe pro mladé do 30 let, který je pro nezaměstnané mladé lidi s minimální nebo žádnou pracovní zkušeností. A co víc? Nabízíme zaměstnavatelům, kteří vytvoří místo pro nezaměstnané do 30 let, měsíční příspěvek až 24 tisíc korun na celý rok. Kromě toho mohou získat jednorázový příspěvek na vybavení, které potřebují pro zřízení pracovního místa. Mladí lidé bez práce se mohou také rekvalifikovat a sami si vybrat, na které jim stát přispěje. Během 3 let jsme schopni jim zaplatit kurzy až za 50 tisíc korun. A pomáháme i těm, kteří se rozhodnou podnikat. Pokud předloží perspektivní podnikatelský záměr.

Pomoc, kterou platí stát i Evropská unie, mladým nabízíme a je jen na nich, zda se ji rozhodnou využít. V jednom se ale s panem předsedou Sobotkou určitě neshodneme. Já tvrdím, že pracovní místa má v první řadě vytvářet hlavně soukromý sektor. Stát by měl formovat příznivé prostředí a zasahovat jen v případě, že je potřeba podat pomocnou ruku lidem, kteří jsou objektivně znevýhodnění na trhu práce. A to jsou právě mladí absolventi bez praxe.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 21.5.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 02:23.