Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Květen:

MPSV provozovatelům sociálních služeb přisypalo dalších 100 milionů korun (ČT 1)

„Momentálně jednáme o částce 350 milionů s ministerstvem financí. Pokud se podaří získat další finanční prostředky, tak bychom je chtěli rozdělovat od června“, řekla mluvčí ministerstva práce Štěpánka Filipová.

Petr MALÝ, moderátor:
O něco víc, ale pořád ne dost. Ministerstvo práce a sociálních věcí přisypalo dalších 100 milionů korun provozovatelům sociálních služeb v celé republice, kterým kvůli chybějícím penězům hrozil zánik. Ani to ale nestačí. Většina těchto zařízení pečujících o staré a nemocné se dál bojí o svoji existenci.

Barbora TELFEROVÁ, redaktorka:
Středisko Betlém v Kloboukách u Brna a jeho pobočka pro děti s postižením v Morkůvkách patří mezi ty šťastnější. Ministerstvo práce a sociálních věcí jim poslalo navíc přes milion korun. Díky nim zatím nemusí nikoho propouštět, ani omezovat žádné služby.

Jana LEXOVÁ, členka správní rady, Betlém:
Pořád to není dostatečné řešení, které by nám pokrylo financování na celý rok, protože vlastně nám posouvá ohrožení našich poskytovaných služeb pouze ze září do listopadu.

Barbora TELFEROVÁ, redaktorka:
na jižní Moravu připutovalo jenom něco málo přes 3 miliony, které si rozdělilo 6 organizací. Ten zbytek nedostal nic a dál bojuje o přežití. Jako třeba střediska se symbolickým názvem Naděje.

Jana SEBEROVÁ, ředitelka, Naděje Brno:
Ta finanční částka, která nám chybí, dělá přes tři miliony, do toho 30. 6. ještě bychom byli schopni ty služby financovat, zatím služby neomezujeme, ani nerušíme.

Barbora TELFEROVÁ, redaktorka:
Určitou naději ale ještě Naděje i ostatní zařízení mají. Ministerstvo práce a sociálních věcí další peníze shání.

Štěpánka FILIPOVÁ, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí:
Momentálně jednáme o částce 350 milionů s ministerstvem financí. Pokud se podaří získat další finanční prostředky, tak bychom je chtěli rozdělovat od června.

Barbora TELFEROVÁ, redaktorka:
I když se všem zařízením podaří přežít letošek. Nikdo jim nezaručí, že příští rok nebudou zase bojovat o každou korunu. Ministerstvo říká jen tolik, že peníze dostanou ti, kdo je opravdu potřebují.

Zdroj: aktualne.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 17.5.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 03:02.