Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Květen:

Sociální karty: Müllerová oznámí, kolik karty stály MPSV (ČT 24)

Jan ZIKA, moderátor:
Vláda bude znovu projednávat sKarty. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová kolegům sdělí, kolik její resort zatím za projekt utratil. Karty přitom pravděpodobně zmizí. Včera totiž sněmovnou prošel návrh v prvním kole, který projekt zastavuje. A zastala se ho jen TOP 09.

redaktorka:
Po včerejší čtyřhodinové debatě ve sněmovně čeká vládu stejné téma, sKarty. Kromě výčtu výdajů, které zatím za jejich zavedení Ministerstvo práce a sociálních věcí vynaložilo, přinese šéfka resortu, Ludmila Müllerová, do Strakovy akademie i podrobnější informace o tom, co bude znamenat jejich zrušení.

Ludmila MÜLLEROVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /TOP 09/:
Předpokládám ale, že ta záležitost se bude ubírat směrem, který určila Poslanecká sněmovna.

redaktorka:
Dolní komora totiž včera pustila do legislativního procesu senátní návrh, který sKarty úplně ruší. Pro byli i koaliční poslanci. Jen ti z TOP 09 za projektem dál stojí.

Jaromír DRÁBEK, bývalý ministr práce a sociálních věcí /TOP 09/:
Ta čísla hovoří naprosto jasně. Nicméně Poslanecká sněmovna má právo rozhodnout o zrušení celého toho projektu. To je jasné. Že je to škoda, to je můj pevný názor.

Roman SKLENÁK, stínový ministr práce a sociálních věcí /ČSSD/:
To, že poslanci TOP 09 se vyjadřují proti tomu zrušení, je podle mně jen zastání pozice, aby nemuseli uznat svoji chybu.

redaktorka:
Uchránit celý projekt se snažila několikrát i Drábkova nástupkyně. Sněmovně i vládě navrhla, aby se sKarty zachovaly alespoň jako identifikační průkazy pro lidi pobírající sociální dávky. Neúspěšně. Teď chce spolupracovat s výborem pro sociální politiku na úpravě, která je ruší.

Ludmila MÜLLEROVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /TOP 09/:
Aby byla řešena přechodná ustanovení, která umožní klientům sKarty nějaký plynulý přechod do stavu, na který byli zvyklí.

redaktorka:
V březnu se proti pokračování projektu postavil i premiér Petr Nečas. Řekl, že jeho zrušení je tím nejméně špatným řešením. Pod palbou kritiky byl ale projekt od začátku. Kvůli ochraně osobních údajů. Nebo komplikacím, které způsobí postiženým.

Zdroj: ČT 24

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.5.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:21.