Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Květen:

EURES: Pracovních nabídek je dost (Metro)

Podle Miroslava Chytila z ministerstva práce a sociálních věcí je podmínkou pro uplatnění se v zahraničí téměř vždy znalost jazyka. Minimálně angličtiny, někdy i řeči dané země. Najděte si místo v EU Volná pracovní místa po celé Evropě najdete na stránkách Euresu (www.eures.cz), tedy evropského portálu pracovní mobility.

Předtím, než začnete hledat vhodné nabídky zaměstnání, seznamte se s životními a pracovními podmínkami ve vybraném státě. Jejich přehled naleznete na portálu EURES v sekci Vše o práci v EU/EHP. Jsou tu informace o povinných registracích, povoleních k pobytu, sociálním zabezpečení a daních, zdravotním pojištění, uznávání kvalifikací, pracovněprávních předpisech nebo mzdách. Zájemci se na portálu dočtou mimo jiné i to, že je třeba si na cestu vzít dostatek finančních prostředků do začátku. V některých zemích je mzda vyplácena měsíčně, v jiných týdně. Často je ale nutné zaplatit měsíční nájem dopředu a kauci. V každém státě jsou rozdílné životní náklady.

Najděte si místo v EU Volná pracovní místa po celé Evropě najdete na stránkách Euresu (www.eures.cz), tedy evropského portálu pracovní mobility.

  • Nabídky jsou denně aktualizovány, rozděleny podle států a je jich dost.
  • Země EU si tak vzájemně pomáhají při obsazování problémových pozic.
  • Pokud si nejste jistí, jak by měl váš životopis vypadat, můžete využít EUROPASS životopis. Více informací najdete na stránkách www.europass.cz. Rovněž je možné vložit si zdarma svůj životopis do databáze CV on-line.
  • Lidé z Euresu zařídí totéž, co pracovní agentury, služby jsou zdarma, navíc budete mít jistotu, že nenaletíte podvodné firmě. V celé EU a ve Švýcarsku působí na 850 poradců.
  • V Česku je jich 15. Kanceláře mají na pobočkách Úřadu práce ČR v krajských městech.

Zdroj: Metro

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.5.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:36.