Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Květen:

O osudu sKaret rozhodne pracovní skupina (Novinky.cz)

„Dohodli jsme se, že je situace velmi složitá, a proto vytvoříme pracovní skupinu složenou z expertů ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce a zástupců České spořitelny,“ informovala Müllerová na dnešní tiskové konferenci po jednání s Kysilkou.

Dodala, že se expertní skupina bude zabývat nejen variantou zrušení projektu, ale i jeho možným pokračováním. Bude nutné určit možné náklady v obou těchto případech. Müllerová se s Kysilkou shodla, že pokud skutečně dojde ke zrušení sKaret, bude prioritou, aby jejich držitelé neměli problém s přijetím sociálních dávek.

„Nepřipustíme, aby doporučení vlády bylo pro držitele sKaret jakkoli zatěžující, zmateční nebo nekomfortní,“ uvedla.

Podle svých slov se zatím s Kyslikou nebavili o možných kompenzacích za případné ukončení projektu. Taková otázka přijde podle ní na řadu teprve tehdy, až expertní skupina doporučí následující postup. Případné kompenzace ale podle ní vyčíslí nezávislý auditor, který vzejde z výběrového řízení. Vedení spořitelny se nedávno nechalo slyšet, že celý systém vyšel na zhruba 300 miliónů korun.

Zdroj: Novinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 7.5.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.4. 2019 000 18:19.