Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013:

Květen

Obsah položky Květen:

 • Rozhovor s Marií Bílkovou, generální ředitelkou ÚP ČR, Ranní interview (Radiožurnál)
  ilustrační fotoGenerální ředitelka Úřadu práce Marie Bílková poskytla rozhovor v pořadu Ranní interview na Radiožurnálu, kde hovořila o postupném zastavení vydávání sKaret a současné situaci na úřadech práce. „Úřady práce v zásadě už poslední měsíc aktivně karty nenabízí, nevyzývají klienty k tomu, aby si je vyzvedli. A nezadáváme ani výrobu nových sKaret,“ řekla Bílková.
  Radiožurnál, 30. 5. 2013
 • Sociální služby přežijí díky půlmiliardě z ministerstva práce (MF Dnes)
  ilustrační fotoUž to vypadalo, že někteří poskytovatelé sociálních služeb skončí. Někde začali dokonce kvůli seškrtané dotaci od státu propouštět. Tento týden ale přišla dobrá zpráva. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová oznámila, že její úřad přidá na sociální služby půl miliardy korun.
  MF Dnes, 30. 5. 2013
 • Bezpečné podniky v kraji byly oceněny (Právo)
  ilustrační fotoTřinecké železárny, Osram Bruntál, Slezské stavby Opava a Dřevozpracující družstvo se sídlem v Lukavci u Fulneku získaly letos společně s dalšími devíti společnostmi z České republiky ocenění Bezpečný podnik.
  Právo, 30. 5. 2013
 • Druhý pilíř není jen pro zaměstnance (Metro)
  ilustrační fotoPracujete sami na sebe a chtěli byste si šetřit na svou penzi? Nemusíte se bát, že byste byli vynecháni ze druhého pilíře penzijního systému. I takzvané osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mohou státu na důchodové pojištění posílat o tři procenta méně.
  Metro, 30. 5. 2013
 • Dětská skupina pomůže rodinám s dětmi (Moderní obec)
  ilustrační fotoNávrh zákona z dílny MPSV, který zavádí novou službu hlídání a péče o děti od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky, odsouhlasila vláda. Díky němu by mohly firmy, kraje, obce i neziskové organizace od ledna 2014 vytvořit tzv. dětské skupiny. Náklady si budou moci zřizovatelé odečítat z daní, stejně jako rodiče.
  Moderní obec, 29. 5. 2013
 • Škola založila firmu, aby studentky získaly praxi (Právo)
  ilustrační fotoPro mládež se sociálním handicapem, tělesným či mentálním postižením, či případně pro ty, kteří nesou stigma dětského domova, je startovací pozice na trhu práce ještě obtížnější než pro ostatní mladé lidi.
  Právo, 29. 5. 2013
 • Minimální mzda (ČT24)
  ilustrační fotoOsm a půl tisíce. Tak vysoká by měla být podle ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové minimální hrubá mzda. Svůj návrh na její zvýšení o 500 korun zdůvodňuje růstem spotřebitelských cen.
  ČT24, 28. 5. 2013
 • Půl miliardy na sociální služby. Nezaniknou (Pražský deník)
  ilustrační fotoPoskytovatelům sociálních služeb hází ministerstvo práce a sociálních věcí záchranný kruh. Na jejich fungování ve svém rozpočtu našlo 500 milionů korun. Peníze půjdou především těm organizacím, kterým hrozí zánik a není za ně žádná alternativa.
  Pražský deník, 28. 5. 2013
 • Sociální služby dostaly půl miliardy na přežití (Právo)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) včera ohlásila dobrou zprávu: na sociální služby pošle dalších 500 miliónů korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí vydává na danou oblast asi 21 procent ze všech zdrojů, zbytek dodávají kraje, obce či neziskovky.
  Právo, 28. 5. 2013
 • Müllerová přidá na sociální služby půl miliardy (aktuálně.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí přidá 500 milionů korun na sociální služby. Částka by měla pomoci především poskytovatelům, kterým hrozí zánik. "Peníze nepodléhají schvalování vlády nebo rozpočtového výboru, o částku jsem žádala přímo ministerstvo financí," dodala Müllerová s tím, že suma vznikla z úspor z loňského roku.
  Aktuálně.cz, 27. 5. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor – O rezervách na soc. služby, Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoNa sociální služby půjde ještě letos další půlmiliarda korun. V rezervách svého rezortu ji vyšetřila ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Ke klientům by peníze mohly doputovat už v červenci.
  Radiožurnál, 27. 5. 2013
 • Stárnutí je výrazný problém
  ilustrační fotoOdborníci na demografii očekávají, že do roku 2050 se počet lidí závislých na pomoci ostatních zdvojnásobí. Vyřešení financování i praktického zajištění dlouhodobé péče o seniory se tak stává prioritou.
  Pražský deník, 27. 5. 2013
 • ČSSZ pomůže i s orientačním výpočtem výše důchodu
  ilustrační fotoLidé, kteří chtějí poradit se složitějšími případy kolem důchodů či mají zájem o orientační výpočet starobního důchodu, si mohou telefonicky objednat termín osobní konzultace v klientském centru pro důchodové pojištění.
  Právo, 25. 5. 2013
 • Müllerová přidá na sociální služby (Pražský deník)
  ilustrační fotoNa sociální služby přidáme, příští týden prozradíme kolik, řekla včera po jednání s hejtmany ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09). Celkovou částku chce přitom dorovnat alespoň na úroveň loňského roku.
  Pražský deník, 24. 5. 2013
 • Ministryně přes důchody se chce přiblížit mladým, jde na FACEBOOK (iDnes.cz)
  ilustrační fotoPřestože se ministerstvo práce a sociálních věcí díky exministru Jaromíru Drábkovi proslavilo zatím spíš jen průšvihy přes počítačové technologie a sKartu, Drábkova nástupkyně ve funkci ministryně Ludmila Müllerová se nových technologií ani přesto nebojí. Ode dneška bude nabízet lidem novinky a další informace taky na sociálních sítích, a to na FACEBOOKU a TWITTERU.
  iDnes.cz, 23. 5. 2013
 • V Česku chybí školky a jesle, mají pomoci dětské skupiny, Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoVláda schválila zákon, na jehož základě mají od příštího roku vznikat takzvané dětské skupiny. V době, kdy v Česku akutně chybí školky a jesle. Místo v nich nenašlo na 40 tisíc dětí. Chce stát pomoci rodičům, aby se mohli vrátit do práce dřív, pokud o to stojí.
  Radiožurnál, 23. 5. 2013
 • Kartičky ZTP/P půjde získat snáze. Oddělí se od dávek (Pražský deník)
  ilustrační fotoMůžete s jeho pomocí snáze zaparkovat, máte přednost v MHD nebo třeba slevu na jízdném. Tak dnes vypadá hrubý výčet některých výhod pro držitele karet ZTP/P. Jenže získat kartu je složitější než v minulosti, je totiž vázána na výplatu sociální dávky.
  Pražský deník, 23. 5. 2013
 • Nedostatkové školky nahradí "dětské skupiny" (MF Dnes)
  ilustrační fotoPo firemních školkách a sousedském hlídání, které se neujaly hlavně kvůli byrokracii, je na světě další pokus, jak se vypořádat s nedostatkem míst v mateřských školách a umožnit matkám návrat do práce.
  MF Dnes, 23. 5. 2013
 • Vládní lék na nedostatek školek - dětské skupiny s daňovým bonusem (ČT24.cz)
  ilustrační fotoVe školkách budou letos 1. září chybět místa pro 59 tisíc dětí, což jejich rodičům značně zkomplikuje život a zejména pak ten pracovní. Jenže zřizování nových školek je pro stát, jak tvrdí, drahé a za soukromé školky zase musí citelně připlatit rodiče.
  ČT24.cz, 22. 5. 2013
 • Ministerstvo má krizový scénář pro výplatu dávek (Aktualne.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce připravilo krizový scénář pro dobu, kdy by mělo přestat používat nynější systém pro vyplácení dávek, jak mu uložil antimonopolní úřad.
  Aktualne.cz, 21. 5. 2013
 • Nejvíce se kvalifikovalo strážných (Právo)
  ilustrační fotoZa loňský rok uspělo u kvalifikační zkoušky projektu Národní soustava kvalifikací více než čtyřicet tisíc zájemců. Ze všech 417 dostupných profesních kvalifikací, které uchazečům kvalifikační soustava nabízí, volili zájemci v uplynulých letech nejčastěji zkoušku z profesní kvalifikace strážný, kterou vykonalo 39 105 lidí.
  Právo, 22. 5. 2013
 • Na co nezapomenout, chcete-li vstoupit do druhého pilíře? (Měšec.cz)
  ilustrační fotoNa co pamatovat, chcete-li vstoupit do druhého pilíře? Jste-li zaměstnanci, netýkají se vás žádné nové povinnosti. Novinky za vás bude muset řešit zaměstnavatel. Na vás je pouze to, abyste mu předložili doklad o registraci smlouvy o důchodovém spoření a oznámili tak datum vzniku účasti ve druhém pilíři.
  Měšec.cz, 21. 5. 2013
 • Kdy půjdu do penze? Hlídejte si dobu pojištění (Pražský deník)
  ilustrační fotoNezajímejte se jen o důchodový věk, apeluje správa sociálního zabezpečení. Lidé mohou najít informace na internetu (www.cssz.cz) či infolince linka 257 062 860.
  Pražský deník, 21. 5. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor - Málokdo chce slyšet, že sKarta mohla být dobrá služba (Penize.cz)
  ilustrační fotoNekonečný příběh sKaret pokračuje dál. Jak se s neúspěšným projektem nakonec popasuje ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová? A nemá strach, že na ni po jejím předchůdci Jaromíru Drábkovi čekají na ministerstvu ještě další kostlivci ve skříni? Na tyto a další dotazy odpovídala v rozhovoru pro server Penize.cz ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.
  Peníze.cz, 20. 5. 2013
 • Ludmila Müllerová: Bohuslav Sobotka s křížkem po funuse (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoPředseda ČSSD Bohuslav Sobotka se v rozhovoru pro Hospodářské noviny začal dobývat do otevřených dveří. Prozradil sice recepty své strany na boj proti nezaměstnanosti, ale zároveň prokázal, že pravděpodobně netuší, jak dnes funguje aktivní politika zaměstnanosti.
  Parlamentnilisty.cz, 17. 5. 2013
 • MPSV provozovatelům sociálních služeb přisypalo dalších 100 milionů korun (ČT 1)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí přisypalo dalších 100 milionů korun provozovatelům sociálních služeb v celé republice, kterým kvůli chybějícím penězům hrozil zánik.
  ČT 1, 16. 5. 2013
 • Příjmy domácností rostly, kupní sílu snížila inflace (Aktualne.cz)
  ilustrační fotoHospodaření českých domácností loni ovlivnil pokles výkonnosti ekonomiky a relativně vysoký nárůst cenové inflace. I při nižším růstu příjmů lidé zvýšili stav svých úspor, kupní síla příjmů však kvůli inflaci klesla.
  Aktualne.cz, 16.5.2013
 • Proč jsem vstoupil do druhého pilíře (HN)
  ilustrační fotoNepatřím do věkové kategorie, pro niž by bylo supervýhodné vstupovat do druhého pilíře penzijního spoření – důchodový věk již není v nedohlednu. Přesto jsem ani chvíli neváhal, zda tuto možnost využít, či nikoli. Proč? Protože to je správný směr, jak bychom se měli zabezpečovat na důchod. Napsal ve svém článku pro Hospodářské noviny Zdeněk Tůma – přední český ekonom a bývalý guvernér ČNB.
  Hospodářské noviny, 17. 5. 2013
 • Vše o penzijní reformě je na internetu (LN)
  ilustrační fotoK článku Jana Kálala „Viki láká na penzi - v reklamě mlží“ (LN, 14. 5.) lze uvést následující. Televizní spot je součástí širší informační kampaně k novince důchodové reformy, druhému pilíři důchodového spoření.
  Lidové noviny, 16. 5. 2013
 • Sociální karty: Müllerová oznámí, kolik karty stály MPSV (ČT 24)
  ilustrační fotoVláda bude znovu projednávat sKarty. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová kolegům sdělí, kolik její resort zatím za projekt utratil.
  ČT 24, 15. 5. 2013
 • Rekvalifikace může usnadnit hledání zaměstnání (Moderní obec)
  ilustrační fotoRekvalifikace jsou čtvrtým ze sedmi opatření v Plánu zaměstnanosti, který v březnu představila ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Snížit nezaměstnanost mají také tzv. zvolené rekvalifikace, kdy si zaměření i kurzy po dohodě s Úřadem práce ČR volí přímo nezaměstnaný.
  Moderní obec, 15. 5. 2013
 • Druhý pilíř láká na nízké nebo nulové poplatky. Fondy tak nakoupíte levně (Měšec.cz)
  ilustrační fotoZa první čtyři měsíce letošního roku do druhého pilíře důchodového systému vstoupilo necelých 32 000 lidí. Jak vyplývá ze statistik Asociace penzijních fondů ČR, tempo přibývání nových účastníků fondů se zrychluje. Penzijní společnosti očekávaly větší zájem. Na jaké akční nabídky se snaží klienty nalákat?
  Měšec.cz, 15. 5. 2013
 • Ministryně Müllerová chystá své návrhy na ukončení sKaret (týden.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) hodlá svými návrhy připravit ukončení současné podoby projektu sKaret, jak jí to doporučila vláda.
  Týden.cz, 14. 5. 2013
 • Zaměstnej sám sebe. Buď OSVČ a vydrž nejméně rok. Stát za splnění bodů nabízí až 80 tisíc (E15.cz)
  ilustrační fotoStát podpoří nezaměstnané, kteří se rozhodnou seriózně podnikat. Uchazeči o zaměstnání, kteří předloží Úřadu práce ČR smysluplný podnikatelský záměr, budou moci získat až 80 tisíc korun.
  E15.cz, 13. 5. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor - Lidé bojují proti sKartám, ale nevědí proč (Pražský deník)
  ilustrační fotoNebude to jednoduché pro politiky ani pro lidi. Po několika týdnech vášnivých debat ministerstvo práce a sociálních věcí přece jen začalo jednat o konci sKaret. Už teď je jasné, že 270 tisíc lidí, kteří sKartu mají, čeká cesta na úřad práce. A kompenzace pro Českou spořitelnu? "Musíme se nejdříve dohodnout, kolik to bude stát," řekla v rozhovoru pro Deník ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09).
  Pražský deník, 13. 5. 2013
 • Natankujete na penzi, nahání vláda lidi do své reformy (MF Dnes)
  ilustrační fotoDnes startuje kampaň k důchodové reformě, která má u Čechů vzbudit zájem o spoření v rámci penzijní reformy. Je zacílená především na lidi starší 35 let, kteří na rozhodnutí mají méně než 50 dní. Vláda na reklamu vyčlenila 20 milionů korun.
  MF Dnes, 13. 5. 2013
 • EURES: Pracovních nabídek je dost (Metro)
  ilustrační fotoV Norsku hledají průvodce, v Německu zdravotní sestry a bankovní poradce, ve Slovinsku svářeče. A řemeslníci mají šanci uspět všude. Cesta do zahraničí může být řešením hlavně pro nezaměstnané absolventy škol -získají zkušenosti, zdokonalí se v cizím jazyce atd.
  Metro, 13. 5. 2013
 • Peníze zabraly, pěstounů se hlásí stovky (HN)
  ilustrační fotoNezaopatřené děti končí čím dál častěji v rodině namísto v ústavu. Jde o jednu z mála sociálních reforem, která vládě v praxi vyšla. Nový trend se uchytil. Do řady kojeneckých ústavů už čtvrtý měsíc po sobě přijímají až o třetinu méně dětí než obvykle.
  Hospodářské noviny, 13. 5. 2013
 • Firemní školky snáz a levněji. Bude možné je odečíst z daní (HN)
  ilustrační fotoDaňovou úlevu za hlídání dětí získá firma i zaměstnanec. Příjmy státní kasy mají být vyšší než daňové úlevy na péči o děti.
  Hospodářské noviny, 9. 5. 2013
 • Vyučení pracují ve svém oboru častěji než maturanti (Aktuálně.cz)
  ilustrační fotoZískat práci ve svém oboru se mnohem častěji daří vyučeným než maturantům. Vyplývá to z průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání.
  Aktuálně.cz, 8. 5. 2013
 • O osudu sKaret rozhodne pracovní skupina (Novinky.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová se v pondělí sešla s generálním ředitelem České spořitelny Pavlem Kysilkou, aby společně jednali o osudu sKaret. Müllerová minulý týden vzala na vědomí doporučení vlády, aby učinila legislativní kroky k ukončení celého projektu sKaret. K tomu má nově sloužit pracovní skupina.
  Novinky.cz, 6. 5. 2013
 • Firma dala šanci invalidům. Ročně teď vydělává miliony (HN)
  ilustrační fotoZaměstnávání lidí s handicapem má svá specifika, s kterými si v malé vesničce uprostřed Vysočiny umějí poradit. Tamní firma Ergotep má 120 zaměstnanců, z toho 95 procent invalidů. Ročně utrží zhruba 100 milionů a vydělá 10 milionů korun, které ze tří čtvrtin investuje do společensky prospěšných věcí.
  Hospodářské noviny, 6. 5. 2013
 • Lidem se tu líbí, chválili velvyslanci dům Betlém (MF Dnes)
  ilustrační fotoVelvyslanci Spojených států amerických a Norska při návštěvě Chebu ocenili, jak se neziskové organizace společně s městem pokoušejí pomáhat lidem v tíživé životní situaci.
  MF Dnes, 3. 5. 2013
 • Šancí pro postižené je přeškolení (5+2 dny)
  ilustrační fotoKaždý osmý žadatel o práci na Jablonecku má nějaké zdravotní omezení. Nabídka pracovních příležitostí je pro ně přitom dlouhodobě téměř nulová. Řešením může být jejich přeškolení na jinou práci. Občanské sdružení Pomocné ruce samo zřídilo pro devět lidí chráněnou dílnu.
  5+2 dny, 2. 5. 2013
 • Duben dal penzijním fondům naději (LN)
  ilustrační fotoTisíce lidí nyní každý týden podepisují smlouvy a vstupují do takzvaného druhého pilíře penzijního systému. Celková čísla za uplynulý měsíc penzijní firmy ještě nemají, z průběžných však usuzují, že zájem o nové připojištění výrazně roste.
  Lidové noviny, 2. 5. 2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 06:44.