Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Ministryně práce a sociálních věcí navštívila Ústecký kraj

Aktuální situace, plánované změny či potřeba větší spolupráce. I o těchto tématech v pondělí 22. dubna 2013 jednala ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová v Ústeckém kraji. Mimo jiné navštívila litoměřický úřad práce, kde nejen s jeho ředitelem Ivanem Vilímem debatovala o výplatě dávek. Řeč byla o tom, jak se s informačními a komunikačními systémy zaměstnancům ÚP pracuje, co ministerstvo zamýšlí do budoucna a co je třeba zlepšit, aby bylo možné co nejdříve a co nejlépe vyhovět oprávněným požadavkům všech klientů. Müllerová mimo jiné uvedla, že si velmi váží nasazení všech zaměstnanců Úřadu práce ČR a usiluje o bezporuchovou výplatu dávek i stabilizaci všech dalších činností ÚP. Pomoci v tom má mimo jiné navýšení počtu zaměstnanců úřadu a rovněž připravovaná nová ICT strategie resortu.

Ludmila Müllerová se setkala také s primátorem Statutárního města Ústí nad Labem Vítem Mandíkem. Po jednání na radnici se společně vydali do ústeckých Předlic, nechvalně proslulých ubytovnami ve špatném stavu. Ministryně k tomu říká: „Osobně jsem se seznámila s tím, jak bydlí lidé na ubytovnách v Předlicích. Jsou to skutečně neutěšené poměry, které je třeba změnit. Za zásadní tady považuji spolupráci veřejné a státní správy a samozřejmě také přístup samotných obyvatel.“

Návštěvu ministryně Ludmily Müllerové v Ústeckém kraji zakončila prohlídka hradu Střekov, který je po staletí symbolem města Ústí nad Labem. Pro Ústecký kraj je řadu let bohužel příznačná také vysoká nezaměstnanost. Proto během své pracovní cesty ministryně zástupce tamní státní správy a samosprávy detailněji seznámila s Plánem zaměstnanosti, který MPSV před časem připravilo. Jednotlivá opatření, kterých je sedm a je na ně celkem až 7 miliard korun, se postupně realizují v celé České republice.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 23.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 13.12. 2018 000 02:10.