Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

Nastává změna. Lidé nad padesát let jsou vítaní (MF Dnes)

"Mám perfektní zkušenosti s lidmi, kteří jsou nad 40 a 50 let. Protože mají zkušenosti, chtějí pracovat, a když je vybereme, obvykle u nás zůstanou až do důchodu," řekl šéf firmy Dibaq - Petr Křivohlávek.

Zájem o tyto lidi souvisí u něj i s tím, že jeho firma chce zaměstnávat lidi z regionu.

"Když máme takového člověka, tak jeho děti chodí na brigádu do firmy a vzniká pro nás ta druhá generace. Modrá firma ví, že musí mladého kluka strčit ke staršímu chlapovi, aby ho uvedl do praxe."

Dnes se řada firem vrací k tomu, že pracovní tým má být mixem.

"Ti, co nechtějí ještě sedět na zahrádce, ocení, když z nich firma udělá mentory, kteří vychovávají mladé," řekl manažer pojišťovny Pavel Ullrich.

"Jen bych podotkla, že u těchto lidí většinou ztroskotáme na jazycích," řekla Radka Svobodová z Foxconnu.

Představitelé strojírenských firem poukazují u některých dělnických profesí na opotřebovanost, která může být na rozdíl od techniků či úředníků velká. Řada pracovníků navíc trpí velkou zátěží na ruce, například rizikem karpálních tunelů.

Zdroj: MF DNES

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:31.