Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

Úřad práce zaplatí pečovatele (MF Dnes)

Podle Františka Bublana z této společnosti je jednou z hlavních motivací projektu zaměstnat dlouhodobě nezaměstnané. Projekt má pomoci i s osvětou.

"Spousta seniorů nepobírá prostředky na péči, protože nevědí, jak si o ně požádat," uvedl Bublan.

Cacková řekla, že v oblasti terénní pečovatelské služby mají obce a samospráva velké rezervy, například v domácí hospicové péči. Podle ní by letos mělo najít práci asi 700 lidí, další pak v příštím roce. Nezaměstnanost podle ní pomáhají snižovat i veřejně prospěšné práce. Do konce března krajská pobočka úřadu práce evidovala 1 063 takových míst, loni jich ve stejné době bylo jen 83. Starosta Tišnova Jan Schneider (ČSSD) uvedl, že úřad práce přispívá na jedno místo tohoto druhu 11 tisíci korunami. Město si podle něj projekt pochvaluje a chce počet lidí na veřejně prospěšných pracích rozšířit. Nyní jich má 11, pomáhají s údržbou města.

Nezaměstnanost v Jihomoravském kraji v březnu klesla na 8,6 procenta, proti únoru byla o 0,2 procentního bodu nižší. Bez práce bylo víc než 68 tisíc lidí. Míra nezaměstnanosti se počítá podle nové metodiky, která stanovuje podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu ve věku 15 až 64 let. Ředitelka krajské pobočky úřadu práce zdůraznila, že se snížila nezaměstnanost v krizových okresech – ve Znojmě a Hodoníně.

50 milionů korun půjde na vznik asi tisícovky pracovních míst v pečovatelských službách.

Zdroj: MF Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 17.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.7. 2019 000 11:28.