Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

Zákon o dětské skupině má pomoci rodičům s hlídáním dětí (Novinky.cz)

Úřad tak reaguje na malou kapacitu mateřinek. První dětská skupina pilotně funguje právě na ministerstvu. Tou prošlo už 38 dětí úředníků.

"Jako pozitivní motivace pro zaměstnavatele a rodiče jsou součástí předlohy také daňová opatření. Konkrétně se počítá s daňovou uznatelností nákladů v souvislosti s provozem dětské skupiny a se slevou na dani z příjmů pro výdělečně činné rodiče," informovalo ministerstvo.

Za hlídání si může zřizovatel, tedy firma, nezisková organizace nebo obec, účtovat poplatek, maximálně ale do výše zřizovacích a provozních nákladů. Resort tak reagoval na dosavadní trend, kdy je péče o děti v předškolním věku v soukromých školkách drahá, veřejné mateřské školy jsou zase přeplněné.

První dětská skupina pilotně funguje právě na ministerstvu. Tou prošlo už 38 dětí úředníků. Dětská skupina je určená předškolákům od jednoho roku věku. Návrh upravuje pravidla ohledně hygieny nebo počet dětí na jednu učitelku. Předpisy jsou ale mírnější než při zřízení standardní školky tak, aby mohly firmy zřídit dětskou skupinu přímo ve svých prostorách. Na rozjezd dětské skupiny mohou organizace získat peníze z evropských fondů.

Zdroj: Novinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 07:03.