Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

Stáž pomůže získat lidem práci (MF Dnes)

Jednou z možností, jak si otevřít pomyslná vrátka na napjatém pracovním trhu, je obětovat čas a najít si stáž. Stáže ve firmách podporuje Fond dalšího vzdělávání (FDV). Sice bez nároku na plat, ale s perspektivou sehnat novou práci. Stážisté od fondu, který je příspěvkovou organizací Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), dostanou dvacetikorunový příspěvek na stravné za každou hodinu a také na dopravu. Přehled o možných praxích mohou lidé najít na internetové adrese www.stazevefirmach.cz.

Stáže nejsou rozhodně jen pro mladé. Šanci získat nové zkušenosti využila i dvaapadesátiletá Ludmila Maršíková. Ta se přihlásila na stáž u firmy Nelan, která vyrábí plastová okna. A dostala příležitost získat nové poznatky ve funkci personalistky.

"Prohlubuji si kvalifikaci, po ukončení stáže dostanu certifikát. A pokud všechno dobře dopadne, mohla bych u firmy pracovat," doufá Maršíková.

"Stáž je výhodná pro firmy, které dostanou příspěvek, i pro stážisty. Ti se mohou zdokonalit a získat nové poznatky," řekla Dana Harantová z firmy Nelan.

Dobré zkušenosti má se stážisty i firma Ledpromo plus. Ta nabízí rozšíření znalostí v oboru webových aplikací.

"Jsme velmi spokojeni. Učíme základy webových návrhů. Uvažujeme, že jednoho ze stážistů bychom chtěli v budoucnu zaměstnat. Možná ne na stálý pracovní poměr, ale určitě externě," uvedl Stanislav Kučera z firmy Ledpromo plus.

Zkušenosti a potřebnou praxi mohou studenti získat u druhého největšího zaměstnavatele v kraji, společnosti Witte Nejdek.

"Stáže a praxe jsou podobně jako brigády prvním dlouhodobějším kontaktem studentů středních a vysokých škol s naší firmou. V květnu nabídneme možnost poznat naše týmy při odborných praxích více než desítce studentů a studentek SPŠ Ostrov a SOŠ logistické Dalovice. Celoroční provozní praxi u nás absolvují dva budoucí nástrojaři," reagovala na dotaz MF DNES mluvčí Witte Martina Poštová.

Vysokoškoláci ze ZČU Plzeň volí celoroční spolupráci se závodem Witte v Nejdku nebo s jeho konstrukční kanceláří v Plzni, kde to mají do Vědeckotechnického parku blízko.

"Do září 2013 bychom rádi do západních Čech na stáž v oboru průmyslového inženýrství přivedli vysokoškolské studenty ze Zlína," sdělila Martina Poštová.

Zdroj: Mladá fronta DNES

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 15.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.9. 2018 000 17:02.