Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

Betlém čeká požehnání a slavnostní otevření (Sokolovský deník)

"Po náročné rekonstrukci se vila proměnila v zařízení Diecézní charity Plzeň," informovala mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

"Řadu let nevyužitou vilu v Koželužské ulici 19 charitě bezplatně poskytlo město Cheb. Na rekonstrukci za zhruba 20 milionů korun se jí podařilo získat dotaci z EU," vysvětlila s tím, že vila bude sloužit dlouhodobým klientům charity.

Nacházet se zde bude ale také krizové centrum s možností krátkodobého ubytování pro lidi, kteří se náhle ocitnou ve složité životní situaci, prostory pro sociální rehabilitaci a sociální poradenství nebo například dluhová poradna. Doposavad Betlém působil v bývalých kasárnách na Zlatém vrchu, a to už od roku 2003.

Jak uvedl Miroslav Anton z Diecézní charity Plzeň, slavnostní otevření domu sociálních služeb se uskuteční ve středu 10. dubna.

"Kromě představitelů charity, biskupství, města Chebu a Karlovarského kraje potvrdila účast mimo jiné i ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová," podotkl Anton. Do města by měl zavítat třeba také plzeňský biskup František Radkovský.

Jak Dům sociálních služeb Betlém funguje a jak to uvnitř vypadá, se dozví také veřejnost.

"Součástí programu připraveného na 10. duben k slavnostnímu zahájení nového Betléma je i prohlídka pro veřejnost ve 12.30 až 14 hodin," dodala Martina Kuželová.

Zdroj: Sokolovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 16:33.