Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

2. pilíř. Jak do něj vstoupit? (Metro)

V podstatě je to jednoduché. V první řadě si musíte vybrat penzijní společnost, u které budete mít svůj účet v rámci druhého pilíře. Momentálně je možné vybírat ze šesti společností. Pak stačí podepsat smlouvu. 22 375 – tolik lidí vstoupilo během prvních tří měsíců do II. pilíře penzijního systému.

Účast vzniká až registrací vaší smlouvy v Centrálním registru smluv. O tu se ale vy starat nemusíte, vše už zařídí vaše penzijní společnost.

"O datu vzniku důchodového spoření se účastník dozví z dopisu, který obdrží od správce Centrálního registru smluv," říká Josef Rajdl z Fincentra. Klient obdrží také potvrzovací dopis od penzijní společnosti.

Důležité ovšem je, abyste na základě tohoto dopisu informovali o vzniku důchodového spoření svého zaměstnavatele. Peníze na váš účet u penzijní společnosti totiž bude odvádět právě on. Půjde tedy o tři procenta, která byla původně určena do průběžného důchodového systému, plus dvě procenta, která přidáte z vaší hrubé mzdy.

Zájem Čechů

22 375

Tolik lidí vstoupilo během prvních tří měsíců do 2. pilíře penzijního systému. V březnu tak přibylo 8871 klientů. To je skoro stejný přírůstek jako v únoru. Penzijní společnosti ovšem původně očekávaly, že do druhého pilíře vstoupí do konce června asi půl milionu lidí.

Zdroj: Metro

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 18:29.