Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

Ústecký kraj dokončil projekt s názvem Katalog sociálních služeb (Právo)

Elektronický katalog poskytovatelů sociálních služeb v Ústeckém kraji, který je hlavním výstupem projektu, informuje o aktuální nabídce sociálních služeb rozdělené podle různých kritérií. Nově se zavedl i systém hodnocení kvality poskytovaných sociálních služeb.

"Byl bych rád, kdyby katalog byl vnímán nejen jako nadstavba v oblasti sociálních služeb, ale především jako nástroj, který zlepší informovanost veřejnosti o dostupných poskytovatelích služeb," řekl krajský radní pro bezpečnost a sociální věci Martin Klika.

Databázi a informace o aktuální nabídce služeb mohou využívat občané, obce i sociální instituce. Do systému byli zařazeni všichni poskytovatelé sociálních služeb, informace mohou kdykoliv aktualizovat. Zavedení hodnocení umožňuje kraji nejen sběr, aktualizaci, ale i vyhodnocování dat pro efektivní směřování peněz do jednotlivých oblastí sociální pomoci v kraji. Města a obce mohou podle hejtmanství využívat katalog jako dobrý informační zdroj pro plánování a koordinaci sociálních služeb ve svém mikroregionu.

"Cílem Ústeckého kraje je, aby zajistil prostřednictvím poskytovatelů sociálních služeb péči a pomoc sociálně potřebným lidem," sdělil předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci krajského zastupitelstva Pavel Csonka.

Pro občany, kteří mají omezený přístup k internetu, nebo preferují informace v listinné podobě, jsou určeny tištěné verze katalogu. Od května budou občanům k dispozici ve veřejných institucích Ústeckého kraje.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 4.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:43.