Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Duben:

Tisící stážista nastoupil na praxi (Právo)

Projekt je určen přednostně pro absolventy, nezaměstnané, osoby vracející se na trh práce po rodičovské dovolené a zájemce o další vzdělávání.

Je jím Iva Dominíková, která nastoupila na pozici speciálního pedagoga. Vzdělávací projekt, realizovaný Fondem dalšího vzdělávání, příspěvkovou organizací MPSV, je největší svého druhu v ČR a zaznamenal za několik měsíců fungování značný zájem veřejnosti. V jeho databázi jsou registrovány tisíce uchazečů o stáž, ale také firem, které chtějí stáže poskytnout. Řada stážistů později zůstane ve firmách zaměstnaná.

Z aktuálních dat vyplývá, že nejvíce stáží probíhá v oblasti managementu, ekonomiky, administrativy, personalistiky, správy nebo IT. Největší zájem o stáž pak evidují kraje Jihomoravský, Moravskoslezský a Praha. Projekt je určen přednostně pro absolventy, nezaměstnané, osoby vracející se na trh práce po rodičovské dovolené a zájemce o další vzdělávání.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.4.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:33.