Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013:

Duben

Obsah položky Duben:

 • Šedesát lidí najde nový domov v přístavbě Centra služeb (Slovácko)
  ilustrační fotoNová lůžka nabídne od listopadu kyjovské Centrum služeb pro seniory. V říjnu bude hotový nový pavilon, který ke stávajícím jednasedmdesáti lůžkům přidá dalších šedesát.
  Slovácko, 30. 4. 2013
 • Senát podpořil evropský plán zaměstnávání mladých (aktuálně.cz)
  ilustrační fotoSenát ve shodě s vládou v zásadě podpořil plán Evropské komise, která chce po členských zemích, aby přednostně zajistily práci mladým lidem do 25 let. Obává se ale, že se jej nepodaří dostatečně naplnit v době ekonomické recese a nezaměstnanosti.
  Aktuálně.cz, 25. 4. 2013
 • Ludmila Müllerová: Důchodový hazard Bohuslava Sobotky (LN)
  ilustrační fotoBohuslav Sobotka se ve svém komentáři (Druhý pilíř a peníze oknem, LN 23. 4.) opřel do probíhající důchodové reformy. Nejenže ji mylně zúžil pouze na vznik II. pilíře, ale zároveň v plné nahotě ukázal, že ČSSD žádný vlastní recept nenabízí, a dokonce si protiřečí, napsala ve svém článku pro Lidové noviny Ludmila Müllerová, ministryně práce a sociálních věcí.
  Lidové noviny, 26. 4. 2013
 • Ministryně Müllerová: Nedostatek míst ve školkách? Nabízíme řešení (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoJen málokterý úřední dopis rodina očekává s takovým napětím. Ten kus papíru může zásadně změnit život celé rodiny. Jaký že to je? Rozhodnutí, jestli bylo dítě přijato do mateřské školy.
  Parlamentnilisty.cz, 23. 4. 2013
 • Zájem je prozatím malý, penzijní společnosti ale věří, že se to zlomí (HN)
  ilustrační fotoDo 30. června, kdy mohou vstoupit do důchodových fondů pro druhý pilíř lidé, jimž bylo 35 let, zbývá necelých 70 dnů. Zájem zvolna roste, podle dostupných dat ale mají tyto fondy jen asi třicet tisíc klientů.
  Hospodářské noviny, 23. 4. 2013
 • Většina lidí spoléhá jen na státní penzi (Aha!)
  ilustrační fotoPenzisté jsou v České republice odkázáni téměř výhradně na stát. Drtivou většinu jejich příjmů tvoří jen státní důchod. Jenže extrémní závislost na státní penzi vystavuje budoucí důchodce velkým rizikům. Na státní důchody totiž neexistují žádné rezervy.
  Aha!, 20. 4. 2013
 • Tři pilíře reformy: Každému něco nabídnou (Aha!)
  ilustrační fotoTři pilíře nově tvoří celý český důchodový systém. Zatímco první a třetí pilíř zaznamenaly výrazné změny, druhý pilíř, tedy penzijní spoření, je od ledna zbrusu nový. Důchodová reforma počítá s tím, že i nadále budou mít důchodci hlavní příjem od státu.
  Aha!, 20. 4. 2013
 • Vybrat si můžete fond i strategii (HN)
  ilustrační fotoPři investování na důchod ve druhém pilíři je možné využít důchodové fondy se čtyřmi strategiemi. Důchodový fond státních dluhopisů musí investovat nejméně 90 procent majetku do vybraných bezpečných dluhopisů, především státních českých, členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) nebo vybraných mezinárodních institucí.
  Hospodářské noviny, 19. 4. 2013
 • Nastává změna. Lidé nad padesát let jsou vítaní (MF Dnes)
  ilustrační fotoLidé nad 50 let nabývají na síle - ovšem jen vzhledem k jejich zvyšujícímu se počtu. Jejich dlouholeté zkušenosti z pracovního procesu jsou vítány, ale na druhé straně mohou být opotřebovaní. Skupina lidí nad 50 let mívá velké problémy najít novou práci. Někteří zaměstnavatelé si je však cení, z jejich hlediska zrají jako víno.
  MF Dnes, 18. 4. 2013
 • Úřad práce zaplatí pečovatele (MF Dnes)
  ilustrační fotoJihomoravská pobočka úřadu práce chce letos více než 50 miliony korun podpořit vznik zhruba tisícovky pracovních míst v pečovatelských službách. Zaškolování prvních lidí už začalo. Včera to oznámila ředitelka krajské pobočky úřadu práce Marie Cacková. Úřad práce chce spolupracovat s obecně prospěšnou společností Místní sociální služby.
  MF Dnes, 17. 4. 2013
 • Z rodičovské zpátky do práce? Teď i s dítětem (Pražský deník)
  ilustrační fotoVláda má na stole zákon o dětských skupinách, který předložilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Díky němu by se rodiče mohli vracet do zaměstnání, i když neseženou místo ve školce.
  Pražský deník, 16. 4. 2013
 • Firmy si díky stážím hrazeným z dotací mohou zdarma vyškolit nové pracovníky (HN)
  ilustrační fotoSTUDIUM PRAXÍ. Do projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí se přihlásilo už téměř tři a půl tisíce firem a více než 14 tisíc lidí, kteří si v projektu chtějí rozšířit svoje znalosti a najít pracovní místo. Firma na měsíc až půlrok přijme stážistu, kterého si vyškolí podle svých potřeb.
  Hospodářské noviny, 16. 4. 2013
 • Zákon o dětské skupině má pomoci rodičům s hlídáním dětí (Novinky.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) předložilo vládě k projednání návrh na umožnění péče o předškoláky v takzvaných dětských skupinách. Tuto péči mohou zřizovat firmy, nevztahují se na ni předpisy jako třeba na školky.
  Novinky.cz, 25. 4. 2013
 • Důchodový systém: Většina lidí spoléhá jen na státní penzi (Blesk)
  ilustrační fotoPenzisté jsou v České republice odkázáni téměř výhradně na stát. Drtivou většinu jejich příjmů tvoří jen státní důchod. Jenže extrémní závislost na státní penzi vystavuje budoucí důchodce velkým rizikům. Na státní důchody totiž neexistují žádné rezervy.
  Blesk, 15. 4. 2013
 • Tři pilíře reformy: Každému něco nabídnou (Blesk)
  ilustrační fotoTři pilíře nově tvoří celý český důchodový systém. Zatímco první a třetí pilíř zaznamenaly výrazné změny, druhý pilíř, tedy penzijní spoření, je od ledna zbrusu nový. Důchodová reforma počítá s tím, že i nadále budou mít důchodci hlavní příjem od státu.
  Blesk, 15. 4. 2013
 • Nechte peníze vydělávat: Vyberte si ze čtyř fondů (Blesk)
  ilustrační fotoKolik chci, aby mi moje peníze vydělaly? Tak přesně tuhle otázku by si měl položit každý, kdo začne ve druhém pilíři spořit na důchod. Vybrat si může ze čtyř důchodových fondů. Ty nabízejí různě vysoké riziko a s ním je spojený i různě vysoký očekávaný výnos.
  Blesk, 15. 4. 2013
 • Průvodce DŮCHODOVOU reformou (Blesk)
  ilustrační fotoObyvatelé České republiky stárnou. Hrozí, že pro budoucí penzisty nebude ve státním systému dost peněz na důchody. Východisko z téhle situace je jediné – změna celého důchodového systému. Rodí se méně dětí a zároveň se lidé dožívají vyššího věku.
  Blesk, 15. 4. 2013
 • Stáž pomůže získat lidem práci (MF Dnes)
  ilustrační fotoZvýšit šance nezaměstnaných, žen po mateřské dovolené nebo studentů na pracovním trhu mohou praxe u různých firem. Nezaměstnaní a absolventi středních či vysokých škol to při shánění práce nemají lehké. Většina zaměstnavatelů požaduje kromě vzdělání i praxi.
  MF Dnes, 13. 4. 2013
 • Ludmila Müllerová: Ztracená generace? To nechceme (Právo)
  ilustrační fotoV souvislosti s hospodářskou krizí se začalo po celém světě mluvit o "ztracené generaci" mladých lidí, kteří nemohou nalézt práci. Například ve Španělsku se jedná téměř o každého druhého člověka do 24 let, který nestuduje. Ještě horší situace panuje v Řecku.
  Právo, 15. 4. 2013
 • Přeplněné školky. Řešením by mohly být dětské skupiny (Aktualne.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce situaci s nedostačujícími kapacitami v mateřských školách řešit zřizováním tzv. dětských skupin. Minulý týden proto předložilo vládě návrh zákona, který upravuje novou službu hlídání a péči o děti od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky.
  Aktualne.cz, 11. 4. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor - Spor o sKarty, Události komentáře (ČT 24)
  ilustrační fotoV událostech a komentářích na ČT 24 byla hostem pořadu ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová, která po včerejším jednání vlády poskytla rozhovor k aktuálnímu dění kolem projektu tzv. sKaret.
  ČT 24, 10. 4. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor k sKartě (HN)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová v rozhovoru pro Hospodářské noviny odpovídala na dotazy, které se týkaly včerejšího zamítavého postoje vlády vůči jejímu návrhu na změny v projektu sKaret.
  Hospodářské noviny, 11. 4. 2013
 • Nezaměstnanost klesla, ale jen mírně (Právo)
  ilustrační fotoNezaměstnanost v Česku v březnu mírně poklesla na osm procent z únorových 8,1 procenta. Úřady práce evidovaly 587 768 uchazečů o práci, díky začátku sezónních prací jejich počet proti únoru klesl o 5915. Ve srovnání s loňským březnem však přibylo 62 588 nezaměstnaných. Počet volných pracovních míst se zvýšil na 38 863. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
  Právo, 10. 4. 2013
 • Získat dotace na kurzarbeit bude lehčí (HN)
  ilustrační fotoFirmy dosáhnou snadněji na státní peníze, aby měly v krizi na platy pro zaměstnance a nemusely propouštět. Projekt, kdy si může podnikatel zažádat o krátkodobou dotaci na platy zaměstnanců, pro něž by v krizi neměl dostatečné uplatnění, a na jejich další vzdělávání, běží od září loňského roku. A za tu dobu podobně pomohl dalším 50 společnostem.
  Hospodářské noviny, 10. 4. 2013
 • Sedm schodů do práce (HN)
  ilustrační fotoZhruba půl roku po ostrém startu české verze kurzarbeitu se proškolilo zhruba čtyři sta lidí a stálo to lehce přes milion korun. Průměrná cena necelé tři tisíce na osobu je až nečekaně nízká a je dobře, že se podařilo alespoň nějaké to místo zachránit.
  Hospodářské noviny, 10. 4. 2013
 • Ludmila Müllerová: Minimální mzdu bychom mohli zvýšit už od července (CT24.cz)
  ilustrační fotoPokud by s růstem minimální mzdy souhlasila vláda a zaměstnavatelé, podle ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové (TOP 09) nic nebrání tomu, aby se nejnižší příjem zvedl už od července.
  CT24. cz, 9. 4. 2013
 • Nezaměstnanost v březnu lehce poklesla (Novinky.cz)
  ilustrační fotoNezaměstnanost v Česku za měsíc březen poklesla na osm procent z únorových 8,1 procenta. Na úřadech práce bylo hlášeno 587 768 uchazečů o zaměstnání, což je v porovnání s únorem o 5915 osob méně. Počet volných pracovních míst se zvýšil na 38 863. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
  Novinky.cz, 9. 4. 2013
 • Lidem bez práce umožní stáž u seniorů. A ještě ji zaplatí (MF Dnes)
  ilustrační fotoStudenti, nezaměstnaní či ženy na mateřské dovolené, všichni, kteří se chtějí vzdělávat prací a zároveň vydělávat, mají šanci. Domov důchodců Ústí nad Orlicí je od tohoto týdne historicky prvním poskytovatelem stáží v rámci projektu "Stáže ve firmách -vzdělávání praxí", který před časem vyhlásil Fond dalšího vzdělávání (FDV) a v tomto případě v oblasti sociální péče.
  MF Dnes, 9. 4. 2013
 • Proč je nesmysl rušit sKartu? (MF Dnes)
  ilustrační fotoOdpověď na otázku, proč chce TOP 09 pokračovat v projektu sKaret, je jednoduchá. Protože je to hospodárné a odpovědné. Zavedení sKarty pro výplatu sociálních dávek znamená úsporu nákladů státu, tedy všech daňových poplatníků.
  ČT 1, 7. 4. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor, Otázky Václava Moravce (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová byla jedním z hostů v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT 1, kde diskutovala o několika aktuálních tématech týkajících se například tolik diskutované tzv. sKarty, vývoje nezaměstnanosti či výplaty sociálních dávek.
  ČT 1, 7. 4. 201 3
 • Betlém čeká požehnání a slavnostní otevření (Sokolovský deník)
  ilustrační fotoDo bývalé Unionvily se stěhuje Dům sociálních služeb Betlém Cheb. Zařízení bude slavnostně otevřeno již příští týden ve středu a zúčastnit otevření by se měla mimo jiné i ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Objekt dřív sloužil prvoligovým fotbalistům a v posledních letech se pro něj hledalo využití.
  Sokolovský deník, 6. 4. 2013
 • Na zkrácený úvazek až 12 tisíc (Pražský deník)
  ilustrační fotoAž 24 tisíc měsíčně pro firmu, která vytvoří nové místo pro nezaměstnaného člověka do 30 let věku. Patnáct tisíc pro obec či neziskovku, která zaměstná člověka z úřadu práce. Nebo až 12 tisíc měsíčně pro firmu, která vytvoří zkrácený úvazek pro matku s dětmi. Nově chystané dotace na vytvoření pracovních míst plní řádky novin už dva týdny.
  Pražský deník, 8. 4. 2013
 • 2. pilíř. Jak do něj vstoupit? (Metro)
  ilustrační fotoMnoho Čechů přemýšlí, zda mají vstoupit do druhého pilíře, tedy novinky českého penzijního systému. Hlavní otázkou, kterou většina lidí řeší, je, zda se jim tento pilíř vůbec vyplatí. Pokud se už ale pro něj rozhodnou, přichází další otázka. Jak vlastně vstoupit?
  Metro, 8. 4. 2013
 • Kdo si spoří na penzi? Paradoxně i důchodci (Pražský deník)
  ilustrační fotoŠetřím, abych si toho na stará kolena mohl dopřát víc. Myslíte si, že tak uvažuje každý člověk, který uzavírá smlouvu o penzijním spoření? Ne tak docela. Populární penzijní spoření, které jen v minulém roce uzavřelo 550 tisíc lidí, se čím dál častěji stává klasickým spořením podobným tomu v bance.
  Právo, 5. 4. 2013
 • Stát nalije miliardy do pracovních míst pro absolventy (Právo)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) si jako hlavní prioritu v boji s nezaměstnaností vytyčilo pomoc mladým lidem do 25 let. Stát chce podpořit vznik pracovních míst pro absolventy škol jednak cílenými programy z Evropské unie, jednak vlastními prostředky v rámci tzv. Plánu pro zaměstnanost, který má 7 bodů za sedm miliard korun.
  Právo, 5. 4. 2013
 • Ústecký kraj dokončil projekt s názvem Katalog sociálních služeb (Právo)
  ilustrační fotoProjekt Katalog sociálních služeb, který má zvýšit jejich kvalitu a dostupnost v regionu, dokončil Ústecký kraj. Pracovalo se na něm dva roky, náklady za téměř 20 miliónů korun financoval Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OPLZZ).
  Právo, 4. 4. 2013
 • Dítě si můžete vzít s sebou do práce: Řešením je dětská skupina (Moderní obec)
  ilustrační fotoZapsat dítě do mateřské školy nebo shánět chůvy či prarodiče na hlídání? Dobrým řešením může být dětská skupina třeba na pracovišti. Na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) se dětská skupina již osvědčila, funguje zde druhým rokem a prošlo jí 38 dětí. Motivací pro její zřízení může být kromě spokojených rodičů - zaměstnanců také dotace z Evropského sociálního fondu (ESF).
  Moderní obec, 3. 4. 2013
 • Počet prostonaných dní klesl (Pražský deník)
  ilustrační fotoV roce 2012 prostonali Češi celkem skoro 55 milionů dní. Česká správa sociálního zabezpečení nás však ubezpečuje, že toto číslo je o 8,4 procenta nižší než v roce předchozím. Od ledna do konce roku 2012 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) evidovala 1 213 133 ukončených dočasných pracovních neschopností.
  Pražský deník, 3. 4. 2013
 • Tisící stážista nastoupil na praxi (Právo)
  ilustrační fotoK 1. dubnu 2013 oslavil projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí jubileum v podobě umístění tisícího stážisty. Vzdělávací projekt, realizovaný Fondem dalšího vzdělávání (FDV), příspěvkovou organizací MPSV, je největší svého druhu v ČR a zaznamenal za několik měsíců fungování značný zájem veřejnosti.
  Právo, 3. 4. 2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 07:48.