Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Březen:

Stát snižuje nezaměstnanost (5+2 dny)

Podmínky jsou přitom stejné. Po vyplnění žádosti a jejich schválení patřičným úřadem práce může dostat každý vybraný pracovník od státu 15 tisíc korun měsíčně hrubého po dobu jednoho roku.

"Pro místní podniky je výhodné tímto způsobem zaměstnávat nové lidi. Oproti jiným programům hrazeným z evropských fondů trvá v tomto případě vyplnění a schválení žádosti jen dva nebo tři týdny. A administrativní agenda okolo je mnohem méně náročná," informoval ředitel kontaktního pracoviště Úřadu práce v Bruntále Milan Horna.

"V tomto týdnu, ve dnech 19. a 23. března, jsme pro největší zaměstnavatele v okrese připravili informační semináře. Doufáme, že výhodné šance podniky v našem regionu dostatečně využijí," podotkl ještě.

Z dalších Hornových slov ale vyplynulo, že firmy musí splnit i dvě základní podmínky. Je nutné, aby nové lidi zaměstnávali na dobu neurčitou, a nesmí ve sledovaném období účelově propouštět stávající pracovníky. Stát má nyní pro tento účel k dispozici více než 19 miliard korun. Velká část z této sumy je určena právě na podporu zaměstnanosti.

"My těchto možností už umíme dobře využívat. Takovou šanci si určitě nenechá ujít náš zaměstnavatel, který má v této oblasti vždy dost informací. V provozu nám v rámci podobných programů pracují asi čtyři lidé a prakticky celá ostraha firmy," uvedl obchodní a výrobní náměstek tradiční varhanářské společnosti Rieger-Kloss v Krnově René Klíma.

Někteří zaměstnanci úřadů práce si myslí, že by se tímto krokem mohla alespoň částečně snížit nezaměstnanost a dokonce mírně nastartovat ekonomický růst. Těmto dvěma důležitým společenským aspektům prý v minulém období překážela zejména bezplatná veřejná služba.

Zdroj: 5+2 dny

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 27.3.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:07.