Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

MPSV: Poslední kulatý stůl k důchodové reformě se dnes konal v Praze

Účastníci kulatého stolu měli možnost dozvědět se informace např. o možnostech výplaty pozůstalostní penze, o podmínkách vstupu do II. pilíře penzijního spoření či o způsobech zhodnocení své budoucí penze.

Kulaté stoly k důchodové reformě pořádalo MPSV ve spolupráci s MF ve všech patnácti krajských městech a celkově se jich zúčastnilo více než 800 lidí z celé České republiky.

V rámci kulatých stolů také zástupci MPSV a MF představili účastníkům přednášek tzv. Manuál k důchodové reformě, který podrobně informuje o všech současných změnách v důchodovém systému. Příručku připravovala obě ministerstva a také odborníci z České správy sociálního zabezpečení a Generálního finančního ředitelství. Dokument formou otázek a odpovědí umožní občanům orientovat se v důchodové reformě a pomůže jim odpovědně se rozhodnout, jak se zabezpečit na stáří.

Manuál najdete na:

Pro veřejnost jsou na okresních správách sociálního zabezpečení, úřadech práce či finančních úřadech k dispozici také informační letáky. Lze si je stáhnout i v elektronické podobě z webu - http://duchodovareforma.mpsv.cz/cs/10.

Informace o důchodové reformě od 14. ledna letošního roku poskytuje také speciální call centrum. Má číslo 234 712 111 a provozní dobu: pondělí a středa od 8 do 17 h, úterý a čtvrtek od 8 od 15.30 h, pátek pak od 8 do14 h.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 26.3.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.7. 2019 000 10:31.