Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Březen:

Jihočeši sbírali prvenství v ministerské soutěži (Právo)

Jihočeši zvítězili ve třech z pěti kategorií. Prvenství patří Dubu u Prachatic ve skupině obcí do 1000 obyvatel, Borovanům v kategorii sídel od 3001 do 10 000 obyvatel a Českým Budějovicím v kategorii měst s více než 50 000 obyvateli, kde stejné ocenění získal i Hradec Králové.

Cílem soutěže je, jak při úterním předávání cen zdůraznila ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09), ocenit ty obce, které se prokazatelně snaží podporovat rodiny a dlouhodobě jim vytvářejí lepší podmínky.

Jak Právo informovala mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Štěpánka Filipová, vítězové soutěže, kterou vyhlašuje ministerstvo ve spolupráci se stálou komisí pro rodinu a rovné příležitosti PS, Sítí mateřských center, Asociací center pro rodinu a Svazem měst a obcí, si rozdělí 5,1 miliónu korun formou neinvestičních dotací. Cílem soutěže je, jak při úterním předávání cen zdůraznila ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09), ocenit ty obce, které se prokazatelně snaží podporovat rodiny a dlouhodobě jim vytvářejí lepší podmínky. V právě skončeném ročníku byly klíčovými kritérii plán rozvoje rodinné politiky a podněty pro plán jejího rozvoje.

"Samozřejmě že mě to potěšilo. Loni jsme byli třetí a získali jsme čtyři sta tisíc. O to cennější je letošní prvenství. Vítězství nám umožní rozdělit na podporu rodinné politiky ve městě další milión korun. Zmíněných čtyři sta tisíc loni putovalo do Kulturně vzdělávacího centra Pansofie, které nabízí služby pro rodiny, ale i pestrou paletu kulturněvzdělávacích a sociálních aktivit v oblasti rodičovství, pedagogiky, umění, či zdraví. To dokázalo během krátké doby vytvořit velmi příjemný kout v centru města pro maminky s dětmi," reagoval v rozhovoru s Právem na vítězství náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

Spokojení jsou i Borovanští. Jaroslava Váchová z městského úřadu konstatovala, že obec už soutěžila před rokem, ale kritéria loňského ročníku jí vyhovovala mnohem lépe a výsledek se projevil.

"Dobře nám funguje spolkový život, a co je hlavní, i pospolitost, což dokazuje spousta úspěšných akcí, na nichž se podílí škola, dům pro seniory i naše kulturní a informační centrum," podotkla Váchová.

O tom, jak peníze letošní vítězové využijí, nemají ještě zcela jasno. Ti z minulých ročníků je kupříkladu vložili do podpory příměstských prázdninových táborů, dovybavení dětských hřišť, na zajištění seminářů o rodičovství a výchově dětí nebo na vznik nových informačních zdrojů se zaměřením na rodiny, ale také na nové dětské koutky či na projekty zaměřené na spolupráci mateřských škol se zařízeními pro seniory.

„Vítězství nám umožní rozdělit na podporu rodinné politiky další milión korun“, řekl Petr Podhola, náměstek primátora.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.3.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 18:32.