Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Březen:

Kdo fandí rodinám? Hradec, Budějovice či Třinec (Aktuálně.cz)

Soutěž vyhlašují ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) a sněmovní komise pro rodinu ve spolupráci se Sítí mateřských center, Asociací center pro rodinu a Svazem měst a obcí. Za rok 2011 převzalo ocenění 17 měst a obcí. Více informací naleznete zde.

Ocenění Obec přátelská rodině získalo pět měst a obcí

Vítězná města a obce dostanou statisícové dotace na své projekty. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo v úterý ve sněmovně. Sídla soutěžila v pěti kategoriích podle počtu obyvatel. V jedné z nich, od 1001 do 3000 občanů organizátoři vítěze nevyhlásili. Naopak v kategorii měst nad 50 000 obyvatel porota udělila ocenění hned dvěma městům.

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) podotkla, že soutěž měla v začátcích hlavně motivační cíle. Města a obce se měly přihlásit k tomu, že jsou pro rodinu. Pro nynější ročník se podmínky soutěže změnily, nehodnotí se aktuální stav a uchazeči museli vytvořit a předložit plán rozvoje rodinné politiky.

Soutěž vyhlašují ministerstvo práce a sociálních věcí a sněmovní komise pro rodinu ve spolupráci se Sítí mateřských center, Asociací center pro rodinu a Svazem měst a obcí. Za rok 2011 převzalo ocenění 17 měst a obcí.

Zdroj: Aktuálně.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.3.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 17:14.