Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Březen:

Stáže ve firmách (MF Dnes)

Ten je příspěvkovou organizací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Cílem projektu je snížení nezaměstnanosti. Bližší informace najdete na webových stránkách www.stazevefirmach.cz.

Získejte praxi v jakémkoli oboru

Určen je především pro absolventy škol, ale i dlouhodobě nezaměstnané či lidi po rodičovské dovolené. Jednotlivé stáže trvají od jednoho do šesti měsíců, přičemž je stážistům hrazeno ubytování, stravné, případně cestovné. Účastníci sice nemají nárok na mzdu, ale získají v dnešní době tolik potřebnou praxi. Sociální dávky, pokud jsou registrovaní na úřadu práce, však dostávají.

Nabídka je široká, stačí si jen vybrat obor

Stáže nabízejí podniky v oblastech od ekonomiky, marketingu a reklamy přes bankovnictví, počítačové programování až po strojírenství, stavebnictví a automobilový průmysl. Po úspěšném absolvování stáže dostane účastník certifikát Europass - doklad o stáži, který potvrzuje získané odborné dovednosti. Firma, která se do projektu zapojí, má možnost zaučit a vychovat si stážistu a poté s ním případně uzavřít pracovní smlouvu.

Zdroj: MF Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 7.3.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:27.