Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2013:

Tiskové zprávy (březen)

Obsah položky Tiskové zprávy (březen):

 • (Soubor typu .pdf)Müllerová: Pomáháme mladým najít práci
  ilustrační fotoTéměř 100 tisíc lidí do 25 let nemělo ke konci loňského roku práci. Ministerstvo práce a sociálních věcí jim chce pomoci, proto je podpora mladých a absolventů hned první z nového sedmibodového Plánu na zaměstnanost, který resort nedávno představil. Absolventská místa stát podpoří příspěvkem a také cílenými programy z Evropské unie.
 • (Soubor typu .pdf)Müllerová: Změna mého 1. náměstka vůbec nesouvisí s dnešním doporučením premiéra
  ilustrační fotoOd dubna bude mít ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová nového prvního náměstka. Bude jím odborník na informační a komunikační technologie Petr Krůček.
 • (Soubor typu .pdf)Müllerová: Podnikatelům nabízíme delší úřední hodiny pro podání přehledů
  ilustrační fotoResort ministerstva práce a sociálních věcí vychází vstříc podnikatelům. Proto až do 3. května prodlouží úřední hodiny na všech pracovištích České správy sociálního zabezpečení. Právě na pobočkách ČSSZ bude nyní až milion lidí, kteří podnikají jako OSVČ, podávat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2012.
 • (Soubor typu .pdf)Premiér: Doporučuji zastavit projekt sKaret
  ilustrační fotoPředseda vlády Petr Nečas dnes ministryni práce a sociálních věcí Ludmile Müllerové doporučil, aby zastavila projekt sKaret. Uvedl, že myšlenka sKaret byla dobrá, realizace, kterou zvolilo minulé vedení MPSV, však nikoliv. Budoucnost tohoto koaličního projektu nyní bude záviset na rozhodnutí vlády – návrh řešení ministryně práce a sociálních věcí předloží kabinetu příští středu.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV: Sociálním službám pošleme více peněz
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí začne už v dubnu rozdělovat další peníze na sociální služby z finanční rezervy, která je 100 milionů korun. Půjdou nejdříve na ty sociální služby, kterým by hrozil zánik a není za ně alternativa. Rozdělení peněz bude vycházet z analýzy situace, kterou si MPSV, jak na začátku roku slíbilo, zpracovalo.
 • Jak je to s důchodovou reformou? Právě dnes se koná patnácté diskusní setkání odborníků a veřejnosti
  ilustrační fotoVíce než 800 lidí z celé České republiky se zúčastnilo speciálních kulatých stolů k důchodové reformě, které proběhly od začátku roku po celé republice. Zajímali se především o praktické věci, například o čerpání předdůchodů či hrazení penzijního spoření v období, kdy nemají příjmy. Další otázky se dají očekávat dnes na posledním ze série patnácti diskusních setkání expertů, úředníků a veřejnosti. Do pražských Vysočan se přihlásila bezmála stovka zájemců.
 • (Soubor typu .pdf)Jak a proč spořit na důchod? Dejte like. Informace najdete i na facebooku.
  ilustrační fotoChcete být zodpovědní a zabezpečit se lépe na stáří? Nebo dobře poradit svým dětem a vnukům? Nyní se můžete daleko snadněji dostat k oficiálním informacím kolem důchodů a jejich reformy na sociální síti. Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejňuje novinky také na speciální facebookové stránce Důchodová reforma.
 • (Soubor typu .pdf)Müllerová: sKarta je koaliční projekt, musíme ho řešit společně
  poslanecká směnovna, ilustrační foto„Rozhodnutí sněmovny o zastavení vydávání sKaret je pro mě překvapením. Nikoliv však milým,“ řekla po dnešním jednání poslanců ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. „Žádat vládu, aby připravila další změny zákonů, je nemoudré řešení, které vnese zmatek,“ dodala.
 • (Soubor typu .pdf)Sociální služby se mění, Domov Pístina ukazuje novou vizi ve filmovém spotu
  Postižení, ilustrační fotoZahrát si před kamerou s herečkou Petrou Špalkovou, Pavlou Tomicovou nebo Martinem Hofmannem se jen tak někomu nepodaří. Klientky Domova Pístina u Stráže nad Nežárkou tuto příležitost měly - při natáčení filmového spotu. Domov Pístina tak pokračuje v kampani, která seznamuje veřejnost s chystanými změnami v životě lidí s postižením.
 • (Soubor typu .pdf)Své dítě můžete vzít s sebou do práce. Řešením je dětská skupina.
  ilustrační fotoOdstraňovat stereotypy a předsudky o stáří a podporovat seniorský věk jako plnohodnotnou etapu lidského života je cílem výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí. 4. ročník právě vyhlásila Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.
 • (Soubor typu .pdf)Odstartoval 4. ročník celostátní výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí
  ilustrační fotoOdstraňovat stereotypy a předsudky o stáří a podporovat seniorský věk jako plnohodnotnou etapu lidského života je cílem výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí. 4. ročník právě vyhlásila Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.
 • (Soubor typu .pdf)Müllerová: Plán pro zaměstnanost má 7 bodů za 7 miliard korun
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová zveřejnila plán, který by měl pomoci vytvořit nová pracovní místa a dát lidem bez práce šanci. Má sedm bodů, mezi kterými nechybí změny v systému podpory firem – „kurzarbeit“ a nových míst pro absolventy škol a mladé lidi bez práce.
 • Obce přátelské rodině? Letos jsou to Borovany, České Budějovice, Dub u Prachatic, Hradec Králové a Třinec
  ilustrační fotoPět měst a obcí dnes převzalo z rukou ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové v Poslanecké sněmovně ocenění v celostátní soutěži Obec přátelská rodině 2012. Vítězové získají celkem 5,1 milionů korun ve formě neinvestičních dotací.
 • MPSV: Násilí na ženách je pro nás nepřijatelné
  ilustrační fotoBoj proti násilí na ženách a především výměna zkušeností v oblasti prevence. To byla hlavní témata semináře, který včera v New Yorku v rámci jednání Komise OSN pro postavení žen uspořádalo ministerstvo práce a sociálních věcí. Na akci zástupci MPSV představili Národní akční plán prevence domácího násilí.
 • MPSV: Bez práce je 8,1 procent lidí
  ilustrační fotoK 28. únoru 2013 bylo v České republice bez práce 593 683 lidí. To je o 7 874 více než na konci ledna. Oproti loňskému únoru přibylo 51 998 nezaměstnaných. Vyplývá to z údajů Úřadu práce ČR. Podíl nezaměstnaných osob tak dosáhl 8,1 procent. Nový ukazatel porovnává počet uchazečů o zaměstnání (ve věku 15 – 64 let) ke všem obyvatelům (v tomto věku).
 • (Soubor typu .pdf)Moderní rehabilitace a ergodiagnostika
  ilustrační fotoErgodiagnostika, tedy podrobné vyšetření osob s těžším zdravotním postižením s cílem zjistit pracovní předpoklady handicapovaných, bude dostupnější. A to díky finanční podpoře z Evropského sociálního fondu a ministerstva práce a sociálních věcí.
 • (Soubor typu .pdf)Nové úpravy sKarty jsou hotové, jdou do připomínkového řízení
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí dokončilo práce na změnách zákonů v souvislosti s sKartou. Úpravy právních předpisů týkajících se karty sociálních systémů, přes kterou lidé čerpají dávky od státu, právě procházejí meziresortním připomínkovým řízením.
 • Změnu ústavní sociální péče na chráněná bydlení podporuje i putovní výstava
  ilustrační fotoV Kladně se dnes konala vernisáž výstavy „Život místo ústavu“. Tvoří ji fotografie Jindřicha Štreita, které jsou součástí kampaně na podporu transformace sociálních služeb. Projekt EU, jehož podstatou je změnit nevyhovující ústavní péči na přívětivé domovy, realizuje ministerstvo práce a sociálních věcí.
 • (Soubor typu .pdf)V Karlovarském kraji žije 66 tisíc důchodců, i zde vláda vysvětluje důchodovou reformu
  ilustrační fotoDnes se v Karlových Varech konalo veřejné diskusní setkání k důchodové reformě, na kterém vystoupili odborníci z Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva financí a Finanční správy. Účelem tohoto setkání bylo vysvětlit změny provedené v důchodovém systému, především smysl a cíle nově zavedeného II. pilíře.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.12. 2018 000 10:36.