Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Březen:

Lidi bez práce se daří umisťovat

Úřad chystá také dva velké projekty podpořené z Evropského sociálního fondu, které by měly přinést v kraji stovky pracovních příležitostí, řekla ve středu na tiskové konferenci ředitelka pobočky Marie Cacková. Podrobné informace k projektům úřad zveřejní koncem dubna.

"Oslovila jsem všechny starosty v kraji, zda mají zájem o veřejně prospěšné práce. Zájem je. Nejde totiž jen o zametání a odhrnování sněhu. Tyto práce mohou dělat i vysokoškoláci a středoškoláci. Mohou se uplatnit ve zdravotnictví či neziskových organizacích, v Blansku se uplatňují i na různých odborech městského úřadu," uvedla Cacková, která šéfuje pobočce od loňského listopadu.

Nezaměstnané se snaží umísťovat do tzv. společensky účelných pracovních míst. Podnikatelé si totiž nemohou zažádat o přidělení člověka na veřejně prospěšné práce.

Princip je však stejný, úřad práce podpoří pracovní místo nejčastěji 11 000 až 15 000 korunami měsíčně.

"Takových je momentálně 600, od začátku roku jich přibylo 50. To jsou, myslím, velice slušná čísla. Snažíme se také, aby tito lidé dostávali smlouvu na dobu neurčitou. U veřejně prospěšných prací momentálně dostávají smlouvu do konce října," upřesnila Cacková.

Chystané projekty mají být celokrajské, přesto se chce Cacková věnovat i speciálním sociálním projektům pro Břeclavsko a Znojemsko, kde je situace nejhorší. Celkově žije v kraji 70 000 nezaměstnaných. Úřad práce mimo jiné eviduje stále asi 400 nezaměstnaných, kteří se přišli zaregistrovat po propuštění z vězení na prezidentskou amnestii. Jednoho se podařilo zaměstnat, druhý je na veřejně prospěšných pracích.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 1.3.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:56.