Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

MPSV: V Olomouci se diskutovalo o důchodové reformě

Účastníci diskuse se nejvíce ptali na praktické věci související se spuštěním důchodové reformy. Dotazy se týkaly například možnosti vstupu do II. pilíře penzijního systému nebo jaké jsou podmínky pro čerpání penze v důchodu či jaká jsou kritéria pro čerpání pozůstalostní penze. Další kulatý stůl, v pořadí jíž jedenáctý, se bude konat dne 28. února 2013 ve Zlíně v Konferenčním centru Zlín.

V rámci kulatého stolu také zástupci MPSV a MF představili účastníkům přednášky tzv. Manuál k důchodové reformě, který podrobně informuje o všech současných změnách v důchodovém systému. Příručku připravovala obě ministerstva a také odborníci z České správy sociálního zabezpečení a Generálního finančního ředitelství. Dokument formou otázek a odpovědí umožní občanům orientovat se v důchodové reformě a pomůže jim odpovědně se rozhodnout, jak se zabezpečit na stáří.

Manuál najdete na:

Pro veřejnost jsou na okresních správách sociálního zabezpečení, úřadech práce či finančních úřadech k dispozici také informační letáky. Lze si je stáhnout i v elektronické podobě z webu - http://duchodovareforma.mpsv.cz/cs/10.

Informace o důchodové reformě od 14. ledna t. r. poskytuje také speciální call centrum. Má číslo 234 712 111 a provozní dobu: pondělí a středa od 8 do 17 h, úterý a čtvrtek od 8 od 15.30 h, pátek pak od 8 do14 h.

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 27.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 01:51.