Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

MPSV: O důchodové reformě se diskutovalo i v Ostravě

Nejvíce se účastníci ptali na praktické věci týkající se zavedeného II. pilíře penzijního systému v rámci důchodové reformy. Další kulatý stůl, v pořadí jíž desátý, se bude konat dne 27. února 2013 v Olomouci v regionálním centru Olomouc (sál Centaurus).

Ministerstvo práce ve spolupráci s MF realizuje ve všech krajských městech celkem patnáct těchto kulatých stolů. V rámci kulatého stolu také zástupci MPSV a MF představili účastníkům přednášky tzv. Manuál k důchodové reformě, který podrobně informuje o všech současných změnách v důchodovém systému. Příručku připravovala obě ministerstva a také odborníci z České správy sociálního zabezpečení a Generálního finančního ředitelství. Dokument formou otázek a odpovědí umožní občanům orientovat se v důchodové reformě a pomůže jim odpovědně se rozhodnout, jak se zabezpečit na stáří.

Manuál najdete na:

Pro veřejnost jsou na okresních správách sociálního zabezpečení, úřadech práce či finančních úřadech k dispozici také informační letáky. Lze si je stáhnout i v elektronické podobě z webu - http://duchodovareforma.mpsv.cz/cs/10.

Informace o důchodové reformě od 14. ledna t. r. poskytuje také speciální call centrum. Má číslo 234 712 111 a provozní dobu: pondělí a středa od 8 do 17 h, úterý a čtvrtek od 8 od 15.30 h, pátek pak od 8 do14 h.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 26.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 15:18.