Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Únor:

Lidé musí vědět, kdy dostanou od státu peníze, tvrdí ministryně práce (DenikReferendum.cz)

Ministerstvo práce podle jejích slov vnímá citlivě fakt, že některým maminkám v únoru přišly dávky v jiných než obvyklých termínech.

"Na prosto chápu, že se někteří naši klienti mohli dostat do nepříjemné situace. Jsem přesvědčená o tom, že každý z nich musí vědět, kdy mu jeho dávky přijdou. A my uděláme vše pro to, aby pomoc státu, na kterou mají tito lidé nárok, dostávali co nejdříve," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová z TOP 09 se v pátek vyjádřila k opožděným výplatám dávek státní sociální podpory. Podle ní musí lidé vědět, kdy peníze od státu dostanou a zároveň je musí dostat včas. Ministerstvo práce podle jejích slov vnímá citlivě fakt, že některým maminkám v únoru přišly dávky v jiných než obvyklých termínech. Resort prý usiluje o to, aby se v budoucnu tato situace už neopakovala. Úřad práce (ÚP) proto dostal pokyn jasně stanovit, a také dodržovat výplatní termíny v celé České republice. V polovině února ministerstvo práce zjistilo problém s dávkami v Olomouckém kraji. Technická kontrola údajně zachytila výpadek dat na cestě mezi Úřadem práce a Českou spořitelnou, a tím se zbrzdil proces zasílání některých dávek.

"My se snažíme problémy řešit a já věřím, že se nám podaří vyjít lidem vstříc. Mám velký zájem na tom, aby úřady poskytovaly kvalitní služby. S počítačovými systémy se ale náš resort bohužel nepotýká poprvé," vysvětlila Müllerová.

Problémy s výplatou dávek byly také v uplynulých dnech. Konkrétně ve spisové službě ÚP a také na straně Úřadu práce. Některé úřady práce totiž posunuly termíny výplat a na dávky nerezervovaly dostatek peněz u České národní banky. Vedení Úřadu práce údajně celou věc prošetřuje.

"Generální ředitel úřadu práce mě ubezpečil, že se tento problém už nebude opakovat. Technická chyba se může stát, ale úřad by měl transparentně zveřejnit výplatní termíny dávek a především je dodržet," dodala ministryně.

Kvůli nedostatečné kvalitě aplikační podpory uplatnilo ministerstvo vůči společnosti Fujitsu už dříve slevu ve výši 930 915 korun. Další kroky nyní ministerstvo podle Müllerové zvažuje. Podle náměstka ministryně pro trh práce Romana Chlopčíka z dosavadního šetření vyplývá, že problém s výplatou dávek státní sociální podpory se dotkl zhruba třicet tisíc klientů v Olomouckém a Ústeckém kraji.

"Zdržení měly dávky za asi 183 milionů korun," uvedl Chlopčík s tím, že každý měsíc resort vyplácí celkem 1,9 milionů sociálních dávek za 6,3 miliard korun.

Zdroj: DenikReferendum.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 25.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:40.