Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

MPSV: Diskuse o důchodové reformě se přesunula i do Jihlavy

Ministerstvo práce ve spolupráci s MF realizuje ve všech krajských městech celkem patnáct těchto kulatých stolů. Tématem diskuse byly především praktické informace o realizaci a zapojení do důchodové reformy.

Nejvíce se účastníci ptali na praktické věci týkající se důchodové reformy, například jakým způsobem odvádějí pojistné OSVČ nebo zda se musí zaměstnavateli hlásit změna penzijní společnosti či zda může mzdová účtárna zaměstnavatele požadovat po zaměstnanci, aby předložil smlouvu o důchodovém spoření.

V rámci kulatého stolu také zástupci MPSV a MF představili účastníkům přednášky tzv. Manuál k důchodové reformě, který podrobně informuje o všech současných změnách v důchodovém systému. Příručku připravovala obě ministerstva a také odborníci z České správy sociálního zabezpečení a Generálního finančního ředitelství. Dokument formou otázek a odpovědí umožní občanům orientovat se v důchodové reformě a pomůže jim odpovědně se rozhodnout, jak se zabezpečit na stáří. Další kulatý stůl, v pořadí jíž devátý, se bude konat dne 26. února 2013 v Ostravě v Park Inn Hotelu Ostrava.

Manuál najdete na:

Pro veřejnost jsou na okresních správách sociálního zabezpečení, úřadech práce či finančních úřadech k dispozici také informační letáky. Lze si je stáhnout i v elektronické podobě z webu - http://duchodovareforma.mpsv.cz/cs/10.

Informace o důchodové reformě od 14. ledna t. r. poskytuje také speciální call centrum. Má číslo 234 712 111 a provozní dobu: pondělí a středa od 8 do 17 h, úterý a čtvrtek od 8 od 15.30 h, pátek pak od 8 do14 h.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 21.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 01:26.