Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Únor:

Do druhého pilíře zatím přistoupilo 7300 lidí (HN)

Specializovaný finanční úřad je správcem Centrálního registru smluv k důchodovému spoření a je součástí Finanční správy. Generální finanční ředitelství očekává, že rychlejší růst počtu registrovaných smluv bude pokračovat.

Penzijní reforma

"Ke kulminaci počtu měsíčně registrovaných smluv o důchodovém spoření ve druhém pilíři dojde v průběhu května a června," uvedla mluvčí ředitelství Petra Homolová.

Do druhého pilíře je od ledna možné přesměrovat tři procentní body z odvodů na sociální pojištění a přidat dva body ze svého. Z devíti tuzemských penzijních fondů se druhého pilíře důchodové reformy nezúčastní Axa PF, Aegon a ING PF. Vedle pěti fondů, které v něm působit budou, se jej zúčastní ještě Raiffeisenbank.

Prezident Asociace penzijních fondů Karel Svoboda koncem ledna odhadl, že do druhého pilíře důchodového sytému vstoupí během prvního pololetí minimálně půl milionu lidí a za celý rok přibližně milion.

Zdroj: Hospodářské noviny

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 20.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 00:26.