Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Důchodová reforma:

Roadshow k důchodové reformě míří na Moravu!

K důchodové reformě Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR (MF) připravilo ve všech krajských městech sérii patnácti kulatých stolů. Nyní je roadshow přibližně v polovině a míří na Moravu.

V rámci roadshow odborníci z MPSV, MF a Finanční správy ČR diskutují s pracovníky okresních správ sociálního zabezpečení, Úřadu práce ČR, finančních úřadů, penzijních fondů, profesních asociací a zaměstnavatelů.

Každého kulatého stolu se účastní průměrně přibližně sedm desítek lidí. Nejvíce se účastníci ptají na praktické věci kolem reformy, například jakým způsobem odvádějí pojistné OSVČ, zda se musí zaměstnavateli hlásit změna penzijní společnosti nebo zda může mzdová účtárna zaměstnavatele požadovat po zaměstnanci, aby předložil smlouvu o důchodovém spoření.

V pořadí sedmý až jedenáctý kulatý stůl se během druhé poloviny února uskuteční postupně v Brně, Jihlavě, Ostravě, Olomouci a Zlíně. Poté se vrátí do Čech. Poslední diskuze k důchodové reformě je plánována na konec března v Praze (termíny najdete v tabulce).

Harmonogram kulatých stolů k důchodové reformě
DatumDenMěstoMísto
19. 2. 2013úterýBrnoHotel International Best Western Brno
20. 2. 2013středaJihlavaHotel Gustav Mahler
26. 2. 2013úterýOstravaPark Inn Hotel Ostrava
27. 2. 2013středaOlomoucRegionální centrum Olomouc – sál Centaurus
28. 2. 2013čtvrtekZlínKonferenční centrum města Zlín
4. 3. 2013pondělíKarlovy Varysál krajské knihovny v areálu KÚ Karlovy Vary
12. 3. 2013úterýÚstí nad LabemClarion Congress Hotel
19. 3. 2013úterýČeské BudějoviceClarion Congress Hotel České Budějovice
26. 3. 2013úterýPrahaClarion Congress Hotel Praha - Vysočanská

Každého kulatého stolu k důchodové reformě se účastní v průměru asi 70 lidí. V rámci akce se dozvědí praktické věci týkající se reformy a v případě dotazů dostanou fundované odpovědi.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.10. 2018 000 11:34.