Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika:

Důchodová reforma

Obsah položky Důchodová reforma:

 • Česko představilo v OSN agendu přípravy na stárnutí
  ilustrační fotoJednou z doprovodných akcí 53. zasedání komise OSN pro sociální rozvoj, které se konalo 4. - 13. února v New Yorku, byla prezentace přípravy na stárnutí v České republice a představení Národního akčního plánu podporujícího pozitivní stárnutí pro období let 2013 až 2017 (NAP).
 • Čtvrtinu života bychom měli prožít v důchodu
  senioři (ilustrační foto)Odborná komise pro důchodovou reformu schválila v prosinci dva konkrétní návrhy určené vládě. Komise přijala návrh revizního systému nastavení hranice důchodového věku, kterou připravil druhý pracovní tým pod vedením Tomáše Kučery. Tento mechanismus vychází z demografických prognóz a bude garantovat občanům, že v průměru stráví čtvrtinu z celkové délky života v důchodu. Ročníky narozené před rokem 1966 budou mít garantován odchod do důchodu podle současné právní úpravy. Navrhovaný systém zároveň zaručuje současným i budoucím generacím, že po dobu deseti let před dosažením důchodového věku už nebude měněn.
 • Důchodová reforma má svůj návod
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR vydalo Manuál k důchodové reformě. Podrobný asi třicetistránkový materiál informuje o všech současných změnách v důchodovém systému.
 • Penzijní reforma je krok správným směrem
  ilustrační fotoPočet lidí, kteří během prvního pololetí do druhého pilíře vstoupili, je nižší, než se čekalo. Za první pololetí letošního roku uzavřely penzijní společnosti 74 573 smluv na důchodové spoření. Změny, které se chystají, by měly postupně přilákat více lidí.
 • Roadshow k důchodové reformě míří na Moravu!
  ilustrační fotoKe konci loňského roku žilo v Česku více než 2,3 milionu starobních důchodců. Ještě před deseti lety přitom lidí pobírajících starobní důchod bylo o půl milionu méně. Právě stárnutí populace a udržitelnost důchodového systému byly jedním z důvodů největší reformy penzí od roku 1989.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 08:38.