Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Únor:

Většina Čechů vsadila na penzijní připojištění (Právo)

"Celých 80 % procent dotázaných vidí jako stěžejní nástroj svého zajištění na stáří penzijní připojištění," uvedla ČAP v tiskové zprávě.

Penzijní připojištění má už sjednáno 71 % respondentů, přičemž důvodem pro sjednání bylo ze 70 % osobní rozhodnutí, a to zejména u lidí s vyššími příjmy. Naopak v nižší příjmové skupině do 10 tisíc korun měsíčně bylo častěji impulzem pro sjednání doporučení poradce nebo příbuzných. Do druhého pilíře penzijní reformy plánuje vstoupit jen 6 % dotázaných. Přes všechna možná doporučení finančních poradců odmítají do druhého pilíře vstoupit zejména vyšší příjmové skupiny (71 %).

Naopak nejvíce potenciálních klientů pro druhý pilíř je ve věkové skupině do 30 let a zároveň 43 % nerozhodnutých respondentů je ve skupině lidí s příjmem do 10 000 Kč, upozornila Česká asociace pojišťoven. Tito lidé přitom mají nejnižší znalosti o fungování kapitálových trhů, do kterých budou penzijní fondy bez garance neprodělku pro klienta v rámci druhého pilíře svěřené úspory na stáří investovat.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 07:07.