Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Únor:

Stát vyplatí amnestovaným milióny, o příspěvek požádaly 4 000 z 6 344 (Právo)

Většina se také hlásí o mimořádný tisícikorunový finanční příspěvek. Stát jim takto vyplatí milióny. "Z 6344 vězňů, kteří byli k 17. lednu propuštěni po amnestii prezidenta, se téměř 4500 už registrovalo na úřadu práce. A skoro čtyři tisíce požádaly o mimořádnou okamžitou pomoc," informovala mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.

Pokud by o tuto dávku a podporu v nezaměstnanosti požádalo 6000 propuštěných, znamenalo by to podle odhadu resortu výdaje 18,6 miliónu korun, dodala mluvčí.

"Úřady práce jsou na zvýšený zájem připraveny. Mají k dispozici dostatek peněz, aby mohly vyplácet mimořádnou okamžitou pomoc. A posílily také počty pracovníků na přepážkách i bezpečnostní opatření," informovala ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.

Ministerstvo se ve spojení s několika dalšími organizacemi snaží různými způsoby podpořit začlenění amnestovaných vězňů do společnosti.

Podle nich je to výhodnější než držet vězně v cele. "Jeden den člověka ve vězení přijde stát na tisíc korun, ročně tedy na zhruba 360 tisíc. Proto je boj proti recidivě a pomoc při dodržování alternativních trestů cestou, jak výrazně uspořit peníze z veřejných rozpočtů," uvedla například Lucie Streichsbierová z RUBIKON Centra, které se specializuje na pomoc lidem s kriminální minulostí.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 5.2.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.9. 2018 000 18:09.