Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013:

Únor

Obsah položky Únor:

 • Státy EU zajistí mladým lidem práci nebo další vzdělávání
  ilustrační fotoStát zajistí mladým lidem do 25 let věku práci nebo další vzdělání, a to do 4 měsíců od doby, kdy skončí školu nebo přijdou o místo. V Bruselu se na tom dohodli ministři sociálních věcí zemí Evropské unie. Chtějí tak bojovat s vysokou nezaměstnaností mladých. V některých zemích Unie nemůže sehnat práci více než polovina mladých.
  Radiožurnál, 28. 2. 2013
 • Reforma důchodů drhne, rozjet ji má nový propočet ministerstva (MF Dnes)
  ilustrační fotoLidé se do soukromého spoření na penzi nehrnou. Popohnat by je měla nová důchodová kalkulačka ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Na webu duchodovakalkulacka.mpsv.cz přidalo ministerstvo do výpočtu důchodu novou proměnnou - pokud věříte, že důchody budou menší než dnes, stiskněte ANO. Kalkulačka vypočítá poloviční důchod proti dnešku. Ministerstvo práce se opírá o vlastní výpočty i o studii akademického pracoviště Cerge-EI.
  MF Dnes, 28. 2. 2013
 • Penzijní připojištění si loni sjednalo 550 tisíc lidí (Právo)
  ilustrační fotoNa důchod si prostřednictvím penzijního připojištění, tedy třetího důchodové pilíře, loni spořilo už 5,15 miliónu Čechů, o více než 550 tisíc lidí víc než na konci roku 2011. Informovala o tom včera Asociace penzijních fondů s tím, že meziročně vzrostl fondům zisk o šest procent na 4,83 miliardy korun.
  Právo, 28. 2. 2013
 • MPSV: Nová verze důchodové kalkulačky vám umožní i další srovnání (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí nabízí lidem novou úpravu důchodové kalkulačky. Dosud si lidé mohli spočítat pouze svůj budoucí důchod za předpokladu, že se nijak nezmění zákony a důchody jim bude stát i za 30 nebo 40 let počítat a také platit stále stejně jako dnes.
  Parlamentnilisty.cz, 27. 2. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor - Bezpečnost druhého pilíře jsme zajistili (Právo)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová poskytla rozhovor pro deník Právo, ve kterém odpovídala na dotazy týkající se zavedeného druhého pilíře penzijního systému v rámci důchodové reformy.
  Právo, 26. 2. 2013
 • Lidé bez praxe projevují o stáže ve firmách zájem (Právo)
  ilustrační fotoPřibližně 1700 uchazečů o bezplatnou stáž ve firmách eviduje v současnosti v Moravskoslezském kraji Fond dalšího vzdělávání (FDV). Lidé mohou praxi získat ve 240 firmách, které se do projektu dosud zaregistrovaly.
  Právo, 25. 2. 2013
 • Lidé musí vědět, kdy dostanou od státu peníze, tvrdí ministryně práce (DenikReferendum.cz)
  ilustrační fotoLudmila Müllerová v pátek slíbila, že úředníci jejího resortu udělají vše pro to, aby se neopakovala únorová situace, kdy se asi třiceti tisícům lidí opozdily výplaty dávek státní sociální podpory. Zdržení měly dávky za asi 183 milionů korun. Podle ní musí lidé vědět, kdy peníze od státu dostanou a zároveň je musí dostat včas.
  DenikReferendum.cz, 22. 2. 2013
 • Penzijní připojištění má v Česku přes pět miliónů lidí (Právo)
  ilustrační fotoZájem o penzijní připojištění je značný. Počet lidí, kteří si takto spoří na stáří, se v minulém roce zvýšil o 569 tisíc osob. Připojištění má již 5,13 miliónu Čechů. Vyplývá to ze zprávy ministerstva financí.
  Právo, 22. 2. 2013
 • (odkaz)CHAT: Ptali jste se na vše, co vás zajímá o pilířích důchodové reformy! (Blesk.cz)
  ilustrační fotoNevyznáte se v důchodové reformě? Nevíte, o který její pilíř se na stáří budete moci opřít? Váháte, zda se vám to vyplatí? Na to a na vše ohledně důchodů a předdůchodů odpovídal na chatu Blesku Ing. Tomáš Machanec, MBA – ředitel odboru sociálního pojištění ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
  Blesk.cz, 18. 2. 2013
 • Nezaměstnaných bude ubývat. Budoucnost není zas až tak bledá, tvrdí ekonom (iHned.cz)
  ilustrační fotoPokud se alespoň trochu podaří nastartovat ekonomický růst, budoucnost českého trhu práce by nemusela být až tak černá. "Měli bychom se spíše divit, že nezaměstnaných není více," říká ekonom Petr Sedláček působící na Institutu makroekonomie a ekonometrie na Univerzitě v Bonnu.
  iHned.cz, 20. 2. 2013
 • Do druhého pilíře zatím přistoupilo 7300 lidí (HN)
  ilustrační fotoSpecializovaný finanční úřad obdržel od začátku roku do poloviny února 7300 žádostí o registraci smluv o důchodovém spoření ve druhém pilíři. Většinu žádostí obdržel úřad během posledních 14 dnů, informovalo Generální finanční ředitelství.
  Hospodářské noviny, 20. 2. 2013
 • MPSV: Za loňský rok firmy zaplatí na pokutách 163 milionů korun (Parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí se stále soustředí na kontroly nelegálního zaměstnávání. Loni provedli kontroloři Státního úřadu inspekce práce 35 577 kontrol a udělili 818 pokut. Firmám, které porušily zákon, inspekce dosud vyměřila pokuty v celkové výši 163 377 900 korun. Odhalila přitom 5 078 nelegálně zaměstnaných lidí, u nich více než polovinu tvořili čeští občané.
  Parlamentnilisty.cz, 19. 2. 2013
 • Na předdůchod potřebujete nejméně 176 500 korun (HN)
  ilustrační fotoO předdůchody, které zavedla letošní penzijní reforma, je mezi Čechy velký zájem. Podmínky této novinky jsou teď jedním z nejčastějších dotazů na call centrech všech penzijních společností. Jak lze tedy předdůchod získat a jak si ho zařídit?
  Hospodářské noviny, 19. 2. 2013
 • Ludmila Müllerová: Rozhovor – Financování sociálních služeb, Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních služeb Ludmila Müllerová byla hostem v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu, kde společně s Jiřím Horeckým, prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb, hovořila o financování sociálních služeb v letošním roce.
  Radiožurnál, 18. 2. 2013
 • Nelegální práce se musí sankcionovat (HR management)
  ilustrační fotoNáměstek ministryně práce a sociálních věcí pro legislativu Petr Šimerka poskytl rozhovor pro časopis HR management, ve kterém odpovídal na dotazy týkající se novely zákoníku práce, tzv. řetězení pracovních poměrů, povinným zdravotním prohlídkám či k dalšímu vývoji pracovního práva.
  HR management, 14. 2. 2013
 • Jak se Češi pojišťují na stáří? (Pražský deník)
  ilustrační fotoČeská populace stárne a většina Čechů už ví, že státní důchod do budoucna není zárukou důstojného stáří. V průzkumu České asociace pojišťoven však stále 34 procent lidí věří "že to nějak dopadne a že stáří neřeší".
  Pražský deník, 13. 2. 2013
 • Postižení se přestěhují z ústavů (MF Dnes)
  ilustrační fotoLiberecký kraj připravuje transformaci tří ústavů pro mentálně postižené v Jestřebí a Mařenicích na Českolipsku a v Jablonci nad Nisou. Hlavním cílem projektu za zhruba 170 milionů korun je přestěhovat více než stovku klientů z izolovaných velkých ústavů do několika menších domů "mezi lidi".
  MF Dnes, 12. 2. 2013
 • Většina Čechů vsadila na penzijní připojištění (Právo)
  ilustrační fotoZa klíčový nástroj pro zabezpečení na stáří považují obyvatelé Česka penzijní připojištění. Vyplývá to z průzkumu mezi lidmi ve věku 18 až 50 let, jehož výsledky v pondělí zveřejnila Česká asociace pojišťoven (ČAP). Penzijní připojištění má už sjednáno 71 % respondentů, přičemž důvodem pro sjednání bylo ze 70 % osobní rozhodnutí, a to zejména u lidí s vyššími příjmy.
  Právo, 12. 2. 2013
 • Zapojte svou obec do týdne manželství (Moderniobec.cz)
  ilustrační fotoChtěli byste motivovat laickou i odbornou veřejnost, aby podpořily důležitost manželství? Považujete vztahové dovednosti za nezbytné a přáli byste si jejich význam zdůraznit? Zapojte se do Národního týdne manželství, který začíná právě dnes. Již sedmý ročník valentýnského Národního týdne manželství odstartoval 11. února sérii výstav, diskuzí, plesů a koncertů.
  Moderniobec.cz, 11. 2. 2013
 • Nejčastější mýty o reformě (Pražský deník)
  lidé na ulici (ilustrační foto)Co je dobré vědět ještě předtím, než se rozhodnete o dalším postupu? V článku Pražského deníku se dozvíte odpovědi na šest mýtů o důchodové reformě, které se často objevují v médiích či mezi veřejností.
  Pražský deník, 11. 2. 2013
 • Konec starých časů. Reforma je zde (Pražský deník)
  peníze v dlaních (ilustrační foto)Na začátku letošního roku odstartovala penzijní reforma. Druhý pilíř otevírá brány. Lidé ve věku nad 35 let mají na případný vstup čas do konce letošního června.
  Pražský deník, 11. 2. 2013
 • Ministryně Müllerová (TOP 09): Držitelé sKaret se nemusí bát, že údaje o nich někdo zneužije (Právo)
  sKartaMinistryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) poskytla rozhovor pro deník Právo, který se týkal připravovaných změn projektu sKaret. „Usilujeme o to, aby veřejnost sKartu vnímala jako moderní nástroj, který jí usnadňuje život a státu šetří peníze, což jsou v konečném důsledku peníze lidí,“ řekla k tématu ministryně Müllerová.
  Právo, 8. 2. 2013
 • Šest rad, jak mít nejlepší důchod (Lidové noviny)
  spoření (ilustrační foto)V boji o klienty penzijních společností přituhuje. Většina firem, které lákají Čechy do svých fondů ve druhém a třetím pilíři, už představila svůj arsenál. Fondy, které mají v nabídce, se však od sebe příliš neliší. Proto se teď společnosti předhánějí s akčními nabídkami. Jedna garantuje stoprocentní návratnost vkladů, další lákají na nízké nebo nulové poplatky. V záplavě "zaručeně výhodných" nabídek přinášejí LN odpovědi na základní otázky, které vám pomohou k lepší orientaci.
  Lidové noviny, 8. 2. 2013
 • Třetí pilíř: stát chce, aby lidé víc šetřili (Lidové noviny)
  peníze (ilustrační foto)Penzijní reformu netvoří jen druhý pilíř. Její součástí jsou i změny v soukromém penzijním připojištění, které jsou souhrnně označovány jako třetí pilíř.
  Lidové noviny, 8. 2. 2013
 • Ošetřovné: Kdo má nárok na peníze za péči o nemocné? (Našepeníze.cz)
  ošetřovatelka (ilustrační foto)Pečujete o nemocné dítě, neprohlupte a zažádejte si o ošetřovné. Je to totiž jedna z dávek nemocenského pojištění, na kterou přispívá každý zaměstnanec v sociálním pojištění. Z nemocenského pojištění se pak poskytují čtyři druhy peněžitých dávek: nemocenská, peněžitá pomoc v mateřství, vyrovnávací příspěvek v těhotenství a v mateřství, a ošetřovné.
  Našepeníze.cz, 6. 2. 2013
 • V Kutné Hoře bude azylový dům pro matky
  matka s dítětem (ilustrační foto)KUTNÁ HORA Kutná Hora postaví azylový dům pro matky s dětmi, který ve městě a okolí chybí. Radnice na výstavbu nové budovy za téměř 25 milionů korun získala dotaci od ministerstva práce. Výstavba by mohla začít ještě letos a skončit v polovině příštího roku.
  Mladá fronta DNES, 6. 2. 2013
 • Sociální služby obdrží dotace
  peníze (ilustrační foto)OSTRAVA – Jedenácti milióny korun v sedmi dotačních titulech podpoří letos Moravskoslezský kraj projekty v sociální oblasti. O účelovou dotaci mohou žádat nestátní neziskové organizace a příspěvkové organizace obcí a měst.
  Právo, 6. 2. 2013
 • Stát vyplatí amnestovaným milióny, o příspěvek požádaly 4 000 z 6 344 (Právo)
  úřednice (ilustrační foto)Od vyhlášení amnestie prezidentem Václavem Klausem uplynul více než měsíc a podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí se většina z více než šesti tisíc propuštěných vězňů již zaregistrovala na úřadech práce.
  Právo, 5. 2. 2013
 • Sedm kroků k tomu, abyste si pořídili druhý pilíř (Mf DNES)
  spoření (ilustrační foto)Zatím není moc podle čeho hodnotit – všichni jsou na startovní čáře. Napovědět by vám mohlo, kolik smluv a peněz spravují ve třetím pilíři. Máte-li III. pilíř, volte jinou společnost, ať všechny vaše peníze nejsou u jedné firmy.
  Mladá fronta DNES, 5. 2. 2013
 • Projekt vytváří firmy přívětivé k rodinám
  rodina (ilustrační foto)OPAVSKO – Firmy z Opavska může zajímat projekt Audit rodina & zaměstnání, který umožňuje větší spojení pracovního a rodinného života jejich zaměstnanců. V práci tráví spoustu času – a často na úkor rodiny.
  Opavský a Hlučínský deník, 5. 2. 2013
 • Veřejná služba se vrací. Úklid za stravenku (Karvinský deník)
  stravenky (ilustrační foto)KARVINÁ – Pracovali byste šest hodin denně s tím, že dostanete jednu padesátikorunovou stravenku? Zdá se vám to šílené? Přesto v Karviné pracuje od počátku února 22 lidí, kteří to naopak berou jako požehnání. Po krátké pauze tak mohou znovu pracovat u veřejné služby.
  Karvinský deník, 5. 2. 2013
 • Na úřadu práce se zapsalo 70 procent propuštěných vězňů (Aktuálně.cz)
  fronta lidí na úraděPraha - Na úřad práce se přišlo po amnestii zaregistrovat téměř 4 500 z 6 344 propuštěných vězňů, tedy zhruba 70 procent.
  Aktuálně.cz, 4. 2. 2013
 • Česko hlásí víc nezaměstnaných, oproti eurozóně si ale vede dobře (ČT24.cz)
  graf - ilustrační fotoV Česku na konci loňského roku přibylo lidí bez práce. Meziročně jich je o 44 tisíc víc. Míra nezaměstnanosti ve 4. čtvrtletí stoupla na 7,2 procenta. Nezaměstnanost roste hlavně na severu Čech a Moravy. Situace v Česku je ale stále lepší než ve většině zemí eurozóny. Tam setrvala nezaměstnanost na rekordních 11,7 procenta. Podle Eurostatu stagnovala i v celé EU.
  ČT24.cz, 1. 2. 2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 07:32.