Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Leden:

Nezaměstnaní od září nebudou muset na poštu (Právo)

"Lidé budou na poštu docházet méně často a my jim budeme nabízet i nová volná pracovní místa. Těch lidí bude také celkově méně. Ke korekci bude docházet do konce srpna. Projekt v září končí a dál jej nebudeme provozovat," prohlásila ministryně práce Ludmila Müllerová s tím, že peníze, které by z projektu zbyly, by byly určeny právě na podporu nalézání práce.

Systém vznikl ve snaze zabránit nezaměstnaným lidem v práci načerno. Uchazeči o zaměstnání vedení na Úřadu práce, které se úředník rozhodl zařadit do systému DONEZ, se museli povinně hlásit ve stanovený čas na předem určené poště pod hrozbou vyřazení z evidence nezaměstnaných, a tím pádem ztráty podpory.

Projekt byl zahájen v listopadu roku 2011 a od té doby se na něj sypala kritika ze strany opozice, odborů i veřejného ochránce práv. Ombudsman Petr Varvařovský například před časem Právu řekl, že DONEZ by u Ústavního soudu skončil stejně neslavně jako veřejná služba. Ústavní soud ji hned z několika důvodů v listopadu zrušil, za nezávažnější však považoval nápadnou podobnost s nucenou prací.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 25.1.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 04:39.