Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Leden:

Kraj dostal peníze na nové bydlení pro zdravotně postižené klienty (Právo)

"Jedná se o finance určené na výstavbu nového bydlení pro klienty ústavu," uvedl náměstek karlovarského hejtmana Miloslav Čermák (ČSSD), který očekává, že kraj bude z dotací ministerstva postupně čerpat částku kolem stovky miliónů korun.

"Z první částky zahájíme rekonstrukci rodinného domu v Krásné u Aše, který jsme tam pro tyto účely pořídili," uvedl Čermák.

"Dotace bude použita rovněž na úpravy bytu v Aši, který má rovněž sloužit klientům ústavu," pokračoval náměstek, podle kterého se kolaudace předpokládá u obou objektů letos v září.

Cílovým stavem projektu je přestěhovat z ústavu Pata všech osmdesát klientů.

"Chceme dostat klienty ústavu do běžné zástavby," podotkl náměstek.

"Podali jsme žádost o další část dotace ve výši 34 miliónů korun," uvedl Čermák, podle kterého se o této žádosti bude rozhodovat na přelomu února a března.

Za dotace mají být postaveny další rodinné domky.

"Například ve Skalné na Chebsku," mínil Čermák.

V další fázi žádá kraj o částku sto miliónů korun.

"Předpokládáme ale, že ve výběrovém řízení nebude potřeba čerpat celou výši dotace," uzavřel náměstek.

"Do poloviny roku 2015 má být veškeré bydlení hotovo, tedy do té doby by ústav Pata měli opustit všichni klienti," uzavřela mluvčí kraje Jana Pavlíková.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 24.1.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 16:27.