Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Leden:

Sociální podnik pro třídění odpadů (iHned.cz)

Podnik by měl začít fungovat koncem příštího roku. Dotace by měla v počátcích pokrývat i mzdové náklady, později se již firma musí "uživit" sama z příjmů za tříděný odpad.

V počátcích by měl zaměstnat asi pět pracovníků, sídlil by v areálu městské firmy Služby města Králíky, řekla ČTK starostka Jana Ponocná.

"Chceme pořídit třídicí linku a vylepšit zázemí pro zaměstnance. Ti by pocházeli z evidence úřadu práce," uvedla starostka.

Veřejná obchodní společnost EKO Králíky bude mít dva zakladatele, město a městskou společnost Služby města Králíky. Na investici odhadovanou na čtyři miliony korun chce radnice požádat o dotace Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo životního prostředí. Podnik by měl začít fungovat koncem příštího roku. Dotace by měla v počátcích pokrývat i mzdové náklady, později se již firma musí "uživit" sama z příjmů za tříděný odpad.

"Máme poměrně velké množství lidí, kteří vzhledem ke své nízké kvalifikaci shánějí hůř práci, a hlavně pro ně by byla chráněná dílna určena," řekla Ponocná.

Zdroj: iHned.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 17.1.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 04:37.