Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Leden:

V kraji je nejméně sto a víceletých seniorů (Sokolský deník)

Nejstarší žena, které správa vyplácí důchod, se narodila v roce 1904 a žije v Moravskoslezském kraji, nejstarší muž žije v Královéhradeckém kraji a narodil se v roce 1905.

"U příležitosti stých narozenin obdrží klienti ČSSZ rozhodnutí o zvýšení důchodu o dva tisíce korun spolu s osobním dopisem ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové. Rozhodnutí o zvýšení důchodu a blahopřejný dopis předávají seniorům zástupci okresní správy sociálního zabezpečení," sdělila tisková mluvčí ČSSZ Jana Buraňová.

Nejstarší žena, které správa vyplácí důchod, se narodila v roce 1904 a žije v Moravskoslezském kraji, nejstarší muž žije v Královéhradeckém kraji a narodil se v roce 1905. V současné době žije nejvíc sto a víceletých lidí v Praze – 193, a v Jihomoravském kraji – 147, naopak nejméně – 27 – v kraji Karlovarském.

"Mému dědovi bylo nedávno 102 leta vypadá dobře. Jsem zvědavý, jestli budu mít tuhý kořínek jako on. Zrovna si čtu v mailu jeden z odborných článků, co bude v roce 2050. To já už tady nebudu, ale můj děda určitě jo," řekl s nadsázkou jeho vnuk, Martin Polák z Chodova.

Zdroj: Sokolovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 10.1.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 10:14.