Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Leden:

Firmy mohou žádat o dotace na hlídání dětí (Právo)

Uvedená zařízení jsou zřizována zaměstnavateli přímo ve firmách, takže rodiče mohou své děti v průběhu dne navštívit a ušetří i čas, který by jinak strávili na cestě do školky a ze školky. Podrobné informace jsou umístěny na webové stránce www.esfcr.cz/vyzva-a4.

Pro firmy tato forma zaměstnaneckého benefitu představuje zejména rychlejší zapojení zaměstnanců na rodičovské dovolené zpět do pracovního procesu. V rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu mohou zájemci až do poloviny února žádat o dotace na tyto služby. Podpora je určena na zařízení s kapacitou od sedmi do 24 míst, která budou fungovat mimo Prahu po dobu půldruhého roku. O dotaci mohou žádat zaměstnavatelé, kteří mají alespoň dvacet zaměstnanců.

Na jedno vytvořené místo v zařízení péče o děti je poskytována podpora ve výši asi 24 tisíc Kč, na následný pololetní provoz jednoho místa dosahuje podpora až 35 tisíc korun; podmínkou je dostatečná docházka dítěte.

Přestože podpora je určena především firmám, žádat o ni mohou rovněž neziskové organizace, školy nebo místní samospráva. Ti všichni mohou zároveň využít nabídky ministerstva práce a sociálních věcí na konzultaci svého projektu ještě před podáním žádosti.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 9.1.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 00:44.