Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Leden:

V Bohumíně jezdí speciální taxi pro seniory (Právo)

Hned v prvních dnech se v taxíku svezlo 30 lidí, řekla mluvčí radnice Lucie Balcarová. Ve dvaadvacetitisícovém Bohumíně senior taxi dojíždí na několik předem určených míst, a to do nemocnice ve Starém Bohumíně, na polikliniku v Čáslavské ulici, do aquacentra v Koperníkově ulici, na náměstí T. G. Masaryka, a seniory zaveze také na všechny pošty či hřbitovy ve městě. Měsíčně za službu radnice zaplatí 8500 korun.

"Inspirovali jsme se v sousedním Rychvaldě, kde podobnou službu zavedli vloni v únoru a senioři si ji tady nemůžou vynachválit. Podrobnosti jsme probírali v sociální komisi a v klubu seniorů a při její přípravě jsme vyhověli všem požadavkům, které jsme od seniorů dostali," uvedl místostarosta Igor Bruzl.

Službu ve městě může využívat zhruba 2200 seniorů, kteří o ní byli informováni prostřednictvím letáku.

"Po měsíci fungování jízdy taxíku vyhodnotíme a podle zkušeností z praxe jsme připraveni i ke změně podmínek, případně míst, kam taxi bude zajíždět," doplnil Bruzl.

Senioři, kteří chtějí novou službu využít, si jízdu musí objednat minimálně jeden den předem, a to na čísle 730 181 181. Taxi funguje ve všední dny od šesti do 14 hodin.

"Nechtěli jsme zvyšovat dotace na příměstskou dopravu, aby nám pak městem jezdily prázdné autobusy. Proto jsme se rozhodli přistoupit k adresné podpoře, která pomůže těm, kteří to nejvíce potřebují. V rozpočtu máme na provoz senior taxi vyčleněno čtvrt miliónu korun," dodal starosta Petr Vícha.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 9.1.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.5. 2019 000 18:21.