Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

První výjezd ministryně do regionů – Ludmila Müllerová navštívila Moravskoslezský kraj

"Severní Morava se dlouhodobě potýká s nejvyšší nezaměstnanosti v České republice, proto jsem dnes přímo na místě debatovala s představiteli tamních úřadů o tom, jak situaci řešit. Nejen Bruntálu, kde v listopadu bylo bez práce úplně nejvíc lidí v zemi – přes 16 %, může pomoci veřejná služba, která by mohla - stejně jako jinde v republice - přispět k dalšímu rozvoji města", řekla ministryně. Na cestě ji provázel předseda TOP 09 v Moravskoslezského kraje poslanec Pavol Lukša, součástí výjezdu bylo i setkání s členy této strany v Rýmařově.

Dopoledne se Ludmila Müllerová setkala se starostkou města Krnov Alenou Krušinovou a místostarosty Renatou Ramazovou a Michalem Brunclíkem. Rovněž se zúčastnila spolu s ředitelkou tamní Okresní správy sociálního zabezpečení Věrou Tesolinovou slavnostního otevření pracoviště OSSZ Bruntál v Krnově. Krnovským bude nová pobočka v budově Městského úřadu na adrese Vodní 1 poskytovat služby z oblasti nemocenského pojištění, sociálního pojištění osob samostatně výdělečně činných a podatelny.

Se starostou Bruntálu Petrem Rysem pak na pracovním obědě ministryně diskutovala církevní restituce a další rozvoj města. Dotkli se i nezaměstnanosti či sKaret, stejně jako při dřívější debatě s vedením města Krnov i s ředitelem bruntálského Úřadu práce Milanem Hornou. Na úřadu práce se nejvíc diskutovalo o vydávání sKaret, jejich funkcích i výhodách, stejně jako o tom, jak je vnímají a přijímají klienti. Výjezd do Moravskoslezského kraje uzavřela návštěva Rýmařova. Konkrétně setkání se starostou Petrem Kloudou, vedením tamní nemocnice a návštěva Domova pro seniory Diakonie. Tam ministryně popřála seniorům vše nejlepší do nového roku. „Kvalita lidské společnosti se pozná podle toho, jak se stará o své starší či bezmocné spoluobčany. Péči a zajištění na stáří považuji v současné době za velké a důležité téma.“

FOTOGALERIE

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.1.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 01:35.