Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Prosinec:

Nová služba i pro vozíčkáře z ulice (MF Dnes)

V Ostravě otevřeli první zařízení zaměřené na péči o lidi bez domova s nemocí či handicapem

"Když jsem dělal terénního pracovníka, s vozíčkáři bez domova jsem se setkal několikrát," líčí Jan Vincenc z ostravské Armády spásy.

"Poskytování sociálních služeb osobám bez přístřeší, které jsou nemocné nebo již dlouho žijí na ulici, a proto péče o ně vyžaduje vyšší míru podpory, nám doposud na území města Ostravy scházelo," potvrzuje náměstek primátora pro školství, sport a sociální věci Martin Štěpánek.

V novém domově, který provozuje Armáda spásy, najde místo devětadvacet lidí.

"Už teď počet žádostí o umístění převyšuje naši kapacitu," říká Jan Vicenc, který se stal vedoucím domova.

Do rekonstruovaných budov v Zukalově ulici začnou zaměstnanci pravidelně docházet od 3. prosince. V průběhu prosince letošního roku se zde usídlí také první klienti.

"Provoz zařízení bude nepřetržitý, na směny. Naši klienti do něj budou umísťováni z léčeben dlouhodobě nemocných nebo jiných zařízení na základě sociálního šetření," říká Jan Vincenc a upřesňuje, že pobyt v novém domově není bezplatný.

Většinou je hrazen z příspěvku na péči, který lidé s handicapem či trvalým onemocněním pobírají.

"Projekt za 15,6 milionu korun byl z pětaosmdesáti procent uhrazen z dotací Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, zbytek nákladů nese město Ostrava," doplnil náměstek primátora pro investice Jiří Hrabina.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 3.12.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:20.