Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Listopad:

Ministerstvo práce změnilo operátora, volá levněji (E15)

Podle Viléma Hermana, ředitele společnosti Anderson Consulting, která výběrové řízení pro MPSV koordinovala, dosáhlo ministerstvo na takové ceny především kvůli objemu tendru.

"Pro ústřední orgány státní správy je výhodné centralizovat poptávku za všechny podřízené organizace a využít institut centrálního zadavatele. Zejména hlasové telekomunikační služby jsou typickou komoditou, kde lze při správném nastavení soutěžních parametrů a sjednocení těchto služeb dosáhnout relativně rychle významných úspor," vysvětluje Herman.

"V rámci rezortu bylo využíváno služeb více operátorů, což limitovalo dosažení maximální objemové slevy a komplikovalo nastavení služeb. Moderní tarifní struktura, která vzešla z výběrového řízení, zajistí nejen úsporu nákladů, ale i jednodušší správu služeb," říká David Novák, ředitel odboru centralizovaného zadávání.

Zdroj: E15

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.11.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:14.