Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Říjen:

O stáže je zájem (MF Dnes)

Podniky na speciálním webu www.stazevefirmach.cz nabízejí volná místa napříč obory a zájemci o praxi si v nich hledají ta, která je zajímají. Projekt trvá až do října 2014.

Společnosti mají šanci zaškolit a vychovat budoucí odborníky a uchazeči mohou získat, když ne rovnou práci, tak alespoň vyšší kvalifikaci potvrzenou certifikátem. Přednost mají absolventi, dlouhodobě nezaměstnaní, matky vracející se po rodičovské dovolené. Za stáž účastníci nedostávají odměnu, proplácí se jim stravné a cestovné. Firmám se platí náklady na mentory, výdaje spojené s administrativou, příspěvky na pomůcky. Řádově podnik získá desítky tisíc korun. Projekt trvá až do října 2014. Celkový rozpočet je 800 milionů korun, které Fond dalšího vzdělávání ministerstva práce a sociálních věcí získal z Evropského sociálního fond (ESF).

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 30.10.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 10:35.