Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2012 » Tiskové zprávy (říjen):

Výsledky 3. ročníku celostátní výtvarné soutěže pro děti Šťastné stáří očima dětí

Úkolem dětí z mateřských a základních škol i víceletých gymnázií bylo ztvárnit prostřednictvím kreseb, maleb, koláží či fotografií svou představu o starých lidech a stárnutí. Cílem soutěže je napomoci pozitivní medializaci stáří jako plnohodnotné etapy lidského života, odstraňování stereotypů a předsudků široké veřejnosti o stáří, přivést děti k zamyšlení nad stárnutím a prostřednictvím výtvarných děl poznat jejich vnímání starší generace. V neposlední řadě má soutěž přispět k navázání spolupráce škol či školních kolektivů s poskytovateli sociálních služeb a přispět k propojení nejmladší a nejstarší generace.

Soutěž již potřetí vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Svazem měst a obcí ČR. Celkem bylo letos do soutěže přihlášeno cca 1200 výtvarných prací. Vítězem kategorie do 6 let se stal Max Votoček z Prahy, jeho sestra Anna Votočková zvítězila v kategorii 6-10 let. V kategorii 11-15 let zvítězila již podruhé Markéta Krausová z Gymnázia a SOŠ Jilemnice. Letos poprvé se soutěžilo i v kategorii „fotografie“, jejíž vítězkou se stala Dominika Krejčí s fotografií „Čertovsky dobrej děda“. Největší počet hlasů ve veřejném hlasování získala Terezie Krejčí z Opavy.

Předání cen vítězům se již tradičně odehrálo v rámci Týdne sociálních služeb ČR (8. až 14. 10. 2012). Z výtvarných prací bude uspořádána putovní výstava po celé České republice, poté budou díla distribuována do domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou po celé ČR. Více informací získáte na www.stastne-stari.cz.

FOTOGALERIE

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 10.10.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 04:00.