Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Říjen:

Inspekce sázela pokuty za miliony (Metro)

Práce na černo nebo porušení bezpečnostních předpisů patří k nejčastějším zjištěním.

Velmi častým prohřeškem, který považuje inspekce zavelmi závažný, je nedodržení termínu výplaty mzdy zaměstnavatelem, za což ten může dostat pokutu až dva miliony.

"Protože je i dle názoru správního soudu velmi vážně narušena alimentační povaha odměny za práci a to nejen vůči samotnému zaměstnanci, ale i vůči jeho rodinným příslušníkům," vysvětluje generální inspektor Rudolf Hahn.

Z celkového počtu 4 055 zjištěných porušení předpisů v oblasti odměňování bylo zjištěno nedodržení termínu výplaty mzdy zaměstnavatelem v 825 případech a nevyplacení nejnižší úrovně zaručené mzdy v 744 případech. Za to jen v prvním pololetí roku udělila inspekce zaměstnavatelům pokuty ve výši dva a půl milionu korun. Naopak příliš časté nejsou podněty na diskriminaci a šikanu, těch je asi dvě stě do roka.

Zdroj: Metro

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.10.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:31.